Bojovalo se o putovní pohár, na který je vždy vybroušeno jméno vítěze. První zápis byl na trofeji proveden již v roce 2002, takže letos se jednalo už o 17. ročník.

Počet účastníků je vždy omezen na maximální počet dvanácti hráčů, kdy se hraje nejspravedlivějším systémem každý s každým. Letošní ročník byl oživen dvěma zahraničními borci z německého Vilshofenu.

Po celodenním boji loňské vítězství bez jediného prohraného zápasu obhájil třebonínský Jan Cipín. Na druhém místě skončil Jan Válka hájící barvy německého Vilshofenu a třetí příčku vybojoval domácí Jaroslav Opelka, jenž se netajil spokojeností: „Výsledek na tomto turnaji není tak úplně důležitý. Vždy se spíše snažíme o důstojné ukončení stolnětenisové sezony v co nejpříjemnější atmosféře se svými kamarády. Navíc jsme byli pozváni k přátelskému zápasu do Vilshofenu a oba u nás startující němečtí hráči se již přihlásili na příští ročník.“

Konečné pořadí 17. ročníku: 1. Jan Cipín (D. Třebonín), 2. Jan Válka (Vilshofen), 3. Jaroslav Opelka (Křemže / Holubov), 4. Kamil Betka, 5. Dušan Blaženec (oba Velešín / Přídolí), 6. Luděk Wohmann (Včelná), 7. Zbyňek Kudláček (Křemže / Holubov), 8. Karel Fleischmann (D. Třebonín), 9. Jiří Stejskal (Včelná), 10. Stephan, 11. Andy (oba Vilshofen).

Jaroslav Opelka, Karel Vosika