Výraznou obětí koronaviru byl 48. ročník Rallye Český Krumlov, který byl odložen až na příští rok. „Neustále se měnící vývoj koronavirového dění, platná hygienická opatření, včetně regulované účasti diváků, složitá finanční situace některých partnerů a v neposlední řadě i nabitý kalendář ve druhé polovině motoristické sezony. To jsou hlavní důvody, proč jsme podnik odložili přesně o dvanáct měsíců," vysvětloval důvody odložení hlavní pořadatel českokrumlovského závodu Pavel Kacerovský.

Příznivce rallye ale čekají v letošním roce dvě soutěže kousek za hranicemi našeho kraje. Rallye Pačejov s centrem v Horažďovicích bude 27.-28. září poprvé v historii součástí „velkého“ mistrovství republiky, z dubna odložená Rallye Šumava našla svůj nový termín na podzim. Pojede se 7.-8. listopadu.

Motokrosaři sice přišli o juniorské mistrovství Evropy v Kaplici a také evropský šampionát veteránů – klasiků v Jiníně, ale na jih Čech dvakrát zavítá prestižní mezinárodní mistrovství republiky. To startuje za týden na Moravě v Dalečíně a o týden později v neděli 5. července se česká elita, kterou doplní i řada zahraničních hvězd, přesune do Blanské kotliny u Kaplice. Na jih Čech pak zavítá elitní motokros ještě 9. srpna, kdy bude dějištěm čtvrtého závodu seriálu Jinín.

Pořadatele z Jinína čeká vůbec nabitý program. Přišli sice o světový šampionát v sajdkárkrosu, který byl kompletně zrušen, ale ve stejném termínu (12. září) uspořádají domácí šampionát v této disciplíně. V červenci (11.-12.) se v Jiníně pojede mistrovství republiky v endurosprintu a 19. července krajský přebor v motokrosu. O den dříve v sobotu 18. července bude Kaplice dějištěm druhého závodu mezinárodního mistrovství republiky juniorů v motokrosu.

Sezona se rozbíhá také na automotodromu v Písku na Hradišti. V sobotu zde uspořádali mistrovství republiky malých motocyklů a za týden v neděli 28. června přivítají úvodní klání letošního mezinárodního mistrovství republiky v supermotu. Parta kolem Václava Kudrleho pak chystá ještě na 15.-16. srpna domácí šampionát v motokárách a o týden později rakouské mistrovství v supermotu.

Aby byl výčet velkých závodů na jihu Čech úplný, nelze opomenout ani mistrovství republiky v trialu 19.-20. září v Nihošovicích u Strakonic.