Na kurtech vodňanské sportovní haly se uskutečnilo závěrečné – třetí – kolo badmintonového krajského přeboru smíšených družstev kategorie žactva II. třídy.

Proti starším

V této soutěži měl českokrumlovský oddíl SKB nasazena hned dvě rezervní žákovská družstva, a to céčko a déčko. Do kategorie žáků věkově spadají hráči do patnácti let, ale nejstaršímu zástupci krumlovského oddílu bylo teprve dvanáct roků!

V závěrečném dějství krajského klání byl turnaj rozdělen do dvou skupin podle výsledků z předchozích kol. Obě českokrumlovská družstva tak hrála ve skupině o konečné umístění na 5. až 8. místě. Ve skupině o 1. až 4. příčku se bojovalo o postup do krajského přeboru žáků I. třídy pro příští sezonu.

Za družstvo SKB Český Krumlov C nastupovali David Kolouch, Karel Jindra, Tereza Markovcová a Michaela Freiová. V družstvu SKB Český Krumlov D hráli Nicola Siviglia, Martin Sládek, Tereza Milová a Andrea Stropková.

Ve skupině o umístění s oběma krumlovskými družstvy dále hrály týmy Spartaku Sezimova Ústí a béčko pořádajícího Sokola Vodňany.

Určitě nezklamali

Po vzájemném oddílovém souboji českokrumlovských družstev v úvodním kole turnaje, ze kterého jako vítěz vyšlo déčko, se Českokrumlovští postupně utkali se zbývajícími soupeři ve skupině.

V dalších čtyřech utkáních však dokázaly naděje SKB Český Krumlov zvítězit už pouze jednou, a to když si déčko nejtěsnějším výsledkem v poměru 3:2 poradilo s domácím družstvem Vodňan.

Ve zbývajících zápasech již českokrumlovští žáci zůstali na raketách zkušenějších soupeřů, a tak na konečném pátém místě skončilo mládí Sezimova Ústí, šestá příčka připadla českokrumlovskému déčku, sedmé pořadí braly domácí naděje a poslední osmé místo obsadilo českokrumlovské céčko.

„Vezmeme–li v úvahu, že naši žáci hráli vesměs proti věkově starším a někdy i více než o hlavu tělesně větším soupeřům, pak lze říci, že se v letošním krajském přeboru rozhodně neztratili. Umístění na prvních příčkách mají všichni tito hráči ještě před sebou,“ má jasno šéftrenér a předseda českokrumlovského badmintonového oddílu Radek Votava.

Zrcadlo výsledků

Konečné pořadí krajského přeboru smíšených družstev žáků II. třídy 2009/2010: 1. Sokol České Budějovice B, 2. Sokol České Budějovice C, 3. SK Dobrá Voda, 4. Sokol Vodňany, 5. Spartak Sezimovo Ústí, 6. SKB ČESKÝ KRUMLOV D, 7. Sokol Vodňany B, 8. SKB ČESKÝ KRUMLOV C.

Radek Votava, Karel Vosika