Stejně tomu bylo v letošním roce, kdy se dějištěm šampionátů stal umělý vodácký kanál v Brandýse nad Labem. A mladí kanoisté SK Vltava Český Krumlov u toho samozřejmě nemohli chybět.

SLALOMY S BRONZEM

Tradičně začalo klání šampionátem ve slalomu. Oproti předchozím letům bylo letos pro žáky složitější se na slalomové mistrovství kvalifikovat, a tak se mezi dvěma sty loděmi na startu objevily pouhé tři krumlovské. Jakub Kasper, Mikoláš Palouda ani Pavel Šafařík nepromluvili do čelních pozic v kategorii mladších žáků v individuálním závodu na kajaku, nicméně v následném klání klubových posádek dokonale zúročili vyrovnanost a vybojovali pro klub SK Vltava první medaili – bronzovou – v závodě družstev.

MEDAILOVÉ SJEZDY

Druhý den se z kanálu stáhly branky – a rozjel se žákovský šampionát ve sprintu na divoké vodě.

Hned v prvním dílčím klání, v závodě singlkanoistů, měli Krumlovští velké ambice v osobě staršího žáka Samuela Vejnara. Tomu se letos podařilo zvítězit ve všech dosavadních dílech Českého poháru žáků. Toto se bohužel nepotvrdilo v posledním mistrovském závodě a Vejnar s odstupem nicotných jedenácti setin vteřiny na vítěze načal krumlovské „dobývání stříbra“ z brandýského kanálu.

Druhá lodní kategorie – kajak žákyň – přinesla Vltavákům další stříbro a postarala se o něj starší žákyně Štěpánka Kleinová.

Napínavý byl také závod kajakářů, ze kterého nakonec hrdě se stříbrnou medailí na krku odešel mladší žák Jakub Kasper.

Poté na řadu přišly dvouposádkové lodě. Dvojice krumlovských žákyň Štěpánka Kleinová a Alena Šafaříková pokračovala v dobývání stříbra, když skončila na druhém místě v závodě deblkanoistek.

Až v posledním závodě deblkanoistů si krumlovští žáci sáhli na jiný kov. Bronzovou medaili v kategorii starších žáků vybojovala dvojice Samuel Vejnar a Petr Novotný.

A nakonec se Krumlováci dočkali i zlata, když na nejvyšší stupínek vystoupala dvojice mladších žáků Jakub Kasper a Mikoláš Palouda.

Závod družstev ve sprintu přinesl nejprve další stříbrný kov, když úspěšná hlídka mladších kajakářů ve složení Jakub Kasper, Mikoláš Palouda a Pavel Šafařík o jeden stupeň vylepšila své postavení ze slalomu z předchozího dne.

Úplnou tečku za republikovými žákovskými šampionáty pak učinil závod družstev deblkanoí ve sprintu. V něm sestava Vejnar / Novotný, Kasper / Palouda a Kleinová / Šafaříková vcelku přesvědčivě zvítězila a učinila tak milou zlatou tečku za jinak velice vydařeným „stříbrným“ šampionátem v Brandýse.

Tomáš Palouda