O nadcházejícím víkendu se v českokrumlovské městské sportovní hale uskuteční jeden z vrcholů domácí badmintonové sezony.

Z pověření Českého badmintonového svazu uspořádá oddíl SKB Český Krumlov  RSL Mistrovství České republiky smíšených družstev kategorie starších žáků U15. Na šampionátu budou startovat přebornická (vítězná) družstva jednotlivých oblastních svazů. Jihočeský kraj bude reprezentovat krajský přeborník, kterým se v této sezoně stalo družstvo pořádajícího SKB Český Krumlov.

Slova od kormidla

„Šampionátu na našich kurtech se zúčastní přebornická družstva Baníku Most,  Sokola Židlochovice, Jiskry  Nejdek, Deltacaru Benátky nad Jizerou, Sokola Klimkovice, Sokola Polabiny Pardubice, Astry Praha a naše krumlovské družstvo," vyjmenovává trenér  domácích nadějí a předseda SKB Český Krumlov v jedné osobě Radek Votava a jedním dechem pokračuje v pozvánce na vrcholnou badmintonovou akci: „Osm družstev bude nejprve v sobotu od devíti do osmnácti  hodin bojovat ve vzájemných zápasech ve dvou nalosovaných základních skupinách. V v neděli pak od devíti do čtrnácti hodin přijdou na řadu utkání o konečná pořadí."

Každé mistrovství má své favority a nejinak tomu bude i při krumlovském klání.

„Já bych favorita hledal hlavně v družstvu Klimkovic, které je podle mého soudu největším kandidátem na zlato. Naše družstvo, které letos senzačně vyhrálo krajský přebor, nastoupí ve složení Daniela Jakešová, Tereza Markovcová, Andrea Stropková, Marek Jakeš, Nicola Siviglia a Martin Sládek, nepatří mezi velké aspiranty na medaile, ale nejlépe se přece útočí v klidu zezadu… V tréninku to našim žákům šlo a na domácí mistrovství se už všichni moc těšíme. Za celé družstvo a organizátory bych závěrem chtěl pozvat  všechny fanoušky o víkendu do naší sportovní haly. Přijďte se podívat na nejlepší žáky České republiky a povzbudit domácí družstvo, které nebude chtít zůstat nijak pozadu a do bojů o co nejlepší umístění určitě dá úplně všechno," slibuje kouč Radek Votava.