V západočeských Dobřanech se hrál 17. ročník Czech Sokol Cupu pro kategorii mladších juniorů do 17 let. Severomoravská Orlová hostila celostátní turnaj starších juniorů U19.

ZLATÝ DEBL SKB

Na Plzeňsku se hrál turnaj jednotlivců pro hráče do 17 let, na kterém startoval trojlístek hráčů SKB Český Krumlov Linda Šmikmátorová, Adam Ječmínek a Adam Marťán.

Všichni Krumlováci si vedli velmi dobře a z tohoto tradičního sokolského turnaje vezli domů hned několik cenných medailí (foto). Nejvíce se dařilo chlapeckému páru Ječmínek a Marťán, který zvítězil v soutěži čtyřhry juniorů.

Pozadu nezůstala Šmikmátorová, která s budějovickou spoluhráčkou Čápovou skončila v deblu na druhém místě. Další medaile (bronzy) přidali všichni Jihočeši ve dvouhrách.

Konečné pořadí – dvouhra chlapci: 3. Adam Ječmínek, Adam Marťán, dvouhra dívky: 3. Linda Šmikmátorová, Adéla Čápová (Sokol ČB), čtyřhra chlapci: 1. Ječmínek / Marťán, čtyřhra dívky: 2. Šmikmátorová / Čápová (SKB ČK / Sokol ČB).

STŘÍBRO DO KŘEMŽE

Při celostátním turnaji jednotlivců Grand Prix A kategorie starších juniorů v Orlové hájili barvy jihočeského badmintonu pouze Zuzana Matoušková (Křemže) a Jan Janoštík (Sokol ČB).

Oba Jihočeši ovšem byli velmi úspěšní. Janoštík byl dvakrát zlatý. Matoušková ve čtyřhře zabodovala s Terezou Kobylákovou z Astry Praha druhým místem, ve dvouhře vybojovala 5. místo.

Umístění Jihočechů v Orlové – dvouhra chlapci: 1. Jan Janoštík (Sokol ČB), dvouhra dívky: 5. Zuzana Matoušková (Křemže); čtyřhra chlapci: 1. Janoštík / Ehm (Sokol ČB / Pardubice), čtyřhra dívky: 2. Matoušková / Kobyláková (Křemže / Astra Praha).