Konec kalendářního roku bývá každoročně pro badmintonisty křemežského  Sokola příležitostí ke strávení společných chvil, ať už hráčů současných, nebo těch, kteří badminton v Křemži hráli dříve.

Křemežští badmintonisté  se ovšem setkávají nejen spolu, ale i se svými přáteli a příznivci i sponzory.  A k tomu jim každoročně pomáhají dvě oblíbené akce. První je Vánoční turnaj smíšených dvojic, který si letos odškrtne již šestatřicátý ročník. Toto sváteční klání je vždy možností k aktivnímu sportování, i když jeho součástí je i společenská část turnaje. Druhou akcí pak je Sestup z Kletě, a to je akce hlavně společenská.

Vánoční mixy

O druhém svátku vánočním, tedy ve středu 26. prosince, vypukne úderem deváté hodiny v tělocvičně Základní školy v Křemži tradiční Vánoční turnaj mixů.

Domácí oddíl představí silnou sestavu hráčů již zkušených, a to včetně hráčů prvního týmu, který zvítězil v posledním ročníku krajského přeboru smíšených družstev dospělých. Křemežští se těší i na výkony  nadějných  mladých  hráčů z domácí  líhně talentů. Pořadatelé pak očekávají i účast výborných hostujících párů, které každoročně a často v Křemži úspěšně bojují o přední příčky.

I když půjde o urputné boje o jednotlivá umístění v konečném hodnocení, tím nejdůležitějším v celém soutěžním dni ovšem hlavně bude příjemná pohoda svátečního dne. Těšíme se zároveň na setkání s mnoha diváky z řad příznivců badmintonu z blízka i daleka.

Sestup z Kletě

Druhou oblíbenou akcí, kterou pořádají badmintonisté TJ Sokol Křemže na závěr každého kalendářního roku, je Sestup z Kletě.

Letošní delší sváteční volno po několika letech umožňuje opět „klasický" scénář akce. Účastníci se tak nejprve sejdou v restauraci na vrcholu Kletě a společně pak sestoupí do údolí Křemežského potoka.

Scházet se začneme v sobotu 29. prosince, každý podle vlastního uvážení. Buď zdoláme horu pěšky nebo lanovkou. V restauraci na vrcholu nabereme síly a kolem půl páté vyrazíme společně do Holubova, kde se uskuteční druhá část této společenské akce. Ta bude situována do restauraci Pod Kletí vedle vlakového nádraží. Tam se rádi setkáme i s těmi hráči, pamětníky, příznivci, kamarády a sponzory, kteří z nějakého důvodu nebudou mít možnost začít už nahoře na Kleti.

Při večerním posezení se bude vzpomínat na úspěchy dřívější i ty čerstvé, které zdobí hráče oddílu badmintonu TJ Sokol Křemže. A jistě se i poradíme, jak v úspěšné činnosti pokračovat i nadále.

Takže nezapomeňte, závěrem roku nás čekají ještě společné chvíle, a to ve středu 26. prosince a v sobotu 29. prosince!

Václav Koudelka