Nedělní podvečerní exhibice, na jejímž uspořádání se významně podíleli hlubočtí hokejisté, se na útulném otevřeném stadionku pod zámkem líbila a cestu na ni našly dobré tři stovky příznivců motorismu. „Původně se exhibice měla konat až za dva týdny, ale vzhledem k teplému počasí jsme její konání museli posunout dřív.  Bylo by více času na reklamu a lidí mohlo být ještě více. Ale i tak to bylo fajn a byli jsme překvapeni, kolik diváků se tady sešlo. Myslím, že to bylo povedené," pochvaloval si Simota.

Z „rozbíjení ledu" na závěr sezony by se na Hluboké měla stát tradice. „Pokud to termínová listina dovolí a nebudu někde pryč, tak bychom to za rok chtěli udělat znovu. Dříve  se na závěr zimní sezony jezdilo v Milevsku, Táboře nebo Českém Krumlově, ale už se to všude zrušilo. Pokud se nám podaří domluvit s klukama, tak to na Hluboké zase rádi uděláme," ujišťuje.

Na ledové ploše se mezi mantinely proháněl na plochodrážním motocyklu osázeném šroubky a také na motokrosovém stroji rovněž se šroubky. Jinak toho na motorce přes zimu moc nenajezdil. „Motokrosovou motorku se šroubky jsem vyzkoušel vůbec poprvé v sobotu právě na stadionu na Hluboké. Vyjel jsem jenom v teplákách a zkoušel jsem holubičku. Třikrát se mi povedla, ale počtvrté jsem spadl a byl jsem od šroubků pořádně poškrábaný," přiznává s úsměvem. „Na malé ploše je to z malé rychlosti, ztratil jsem stabilitu a spadl jsem přímo na kolo. Byl jsem popíchaný, ale naštěstí ne roztrhaný, takže jsem nemusel na šití. Byla moje chyba, že jsem si neoblékl kombinézu," uznává své pochybení.

Exhibiční vystoupení bral zároveň jako přípravu na sezonu. „Určitě je dobré, že jsem seděl na motorce. Je to však opravdu na malém prostoru a jedná se spíše o takovou simulaci ploché dráhy. Ale dobré to bylo. Ruce mě bolely, takže přínos to byl," směje se.

Minulou sezonu jezdil Jihočech extraligu za Mšeno. To ale letos nejvyšší soutěž opustilo a Simota tak zamířil za novým angažmá do Slaného. Extraliga však bude výrazně ochuzena a pojede se pouze ve třech týmech. „Mšeno chtělo jet systémem čtyř týmů v každém závodě, s čímž souhlasilo i vedení Slaného. Pardubice a Olymp Praha však trvaly na současném modelu utkání dvou týmů. Ten nakonec prosadily, Mšeno z extraligy vystoupilo a pojede jenom první ligu," dává Simota nahlédnout do zákulisních bojů v nejvyšší plochodrážní soutěži.

Extraliga s pouhými třemi týmy, to je skutečně bída. „To je hodně špatný krok," souhlasně Simota přikyvuje.

Pokud ale chtěl i nadále zůstat v naší elitní soutěži, tak musel zamířit do jiného klubu. Vybral si Slaný. „Dostal jsem nabídku ještě z pražského Olympu, kde jsem byl předtím dva roky a nebylo to tam špatné. Trošku mě mrzí, že jsem z Prahy tenkrát odešel. Byl jsem státní zaměstnanec a měl jsem celoroční plat. Aktuální nabídka se týkala jen extraligy, už bych nebyl zaměstnancem. Proto jsem dal přednost Slanému, tam  jsem ještě nebyl," připomíná, že kromě Pardubic už zkusil angažmá ve všech našich předních klubech.

Kromě extraligy bude startovat v barvách Mšena v první lize (druhá nejvyšší soutěž). Další program pro letošní sezonu moc jasný nemá. „Na začátek mám nasmlouvané nějaké volné závody v Rakousku a ve Francii. Pak se uvidí," jen pokrčí rameny.

Stále ještě se nevzdal také návratu na Britské ostrovy. „Mění se tam pravidla a mě zůstal vysoký bodový average který jsem měl, když jsem tam jezdil naposledy. Anulovat mi ho nechtějí a pak je těžké dostat se někam do týmu. Raději tam dají nějakého mladého jezdce. Vyjde je to levněji," konstatuje.

Zatím nemá žádný kontrakt  ani v Polsku nebo Dánsku, kde v minulosti rovněž působil. „V Polsku i Dánsku je teď spousta mladých jezdců, takže je těžké se tam dostat. V Polsku jsem jel loni několik volných závodů, ale to není ono. Chce to jezdit pravidelně nějakou soutěž. Takhle to bohužel vypadá, že budu mít zase málo závodů. Doufám, že se nakonec ještě něco objeví a nejlépe do Anglie to vyjde. Jezdit u nás jenom extraligu a první ligu, to je málo," uvítal by nějaké zajímavé zahraniční angažmá.

V letošním roce nenastoupí Simota ani do domácího šampionátu jednotlivců. „Loni jsem vyhrál kvalifikační závod českých jezdců pro mistrovství světa družstev, které se jelo v Praze. Měl jsem být v týmu, ale nakonec jsem nebyl. Chytil jsem se kvůli tomu s Alešem Drymlem, kterým měl vůči mně spoustu výhrad. Docela mě naštvali a tak jsem se letos vykašlal na mistrák. Jede se na tři závody, které by mě stály spoustu peněz.  Proto nejedu," vysvětluje své rozhodnutí.

Mistrovství republiky je přitom kvalifikací pro reprezentační akce, kterými jsou mistrovství světa a Evropy. „Pokud budu mít dobré výsledky, tak mě vždycky mohou nasadit. V tom bych problém neviděl. Kdyby se jel jenom jeden závod o mistra, tak bych startoval. V dané situaci by to pro mě bylo výhodnější. Takhle jsem se rozhodl šampionát vypustit," stojí si za svým.

Sezonu odstartuje Simota koncem března závody Jadranské ligy dvojic, kde bude hájit barvy Mšena. „Předtím se chystám potrénovat někde v domácích podmínkách, protože počasí nám letos opravdu přeje," chválí si.