Potkaly se týmy z opačných pólů tabulky, a tak jednoznačnými favoritkami byly Kapličandy. Protivín navíc dorazil k utkání pouze v devíti. Dalo se tedy očekávat, že utkání bude jen otázkou výše skóre – a předpoklady se naplnily.

Kaplice – Protivín 10:0 (6:0)

Poprvé se skóre změnilo ve 12. minutě. Když se domácím hráčkám nedařilo příliš kombinačně, tak udeřily ze standardky po rohovém kopu. Na přetažený centr si naběhla Dagmar Vaňková a z první poslala míč do brány mimo dosah brankářky Kyrianové – 1:0.

Vzápětí však mohlo být vyrovnáno, když se do gólové pozice dostala Bártová, zakončovala však zbytečně brzy a branku Spartaku minula.

Domácí hráčky měly míč častěji na kopačkách, ale když už se dostaly ke střeleckému pokusu, tak ve většině případů jim byla branka malá. Ve 23. minutě v jasné šanci neuspěla V. Jedličková. Soupeř mohl prakticky vzápětí trestat, když se po chybě Vávrové dostala do brejku Bártová, ale kaplická stoperka chybu napravila a v poslední chvíli skluzem šanci protihráčky zablokovala. Pak další gólovku zahodila Bartoníčková a o chvíli později stejná hráčka mířila pouze do tyče.

Po půlhodině už Kapličandy druhý gól přidaly. Na přesný centr od Matouškové si naběhla Dagmar Vaňková a zblízka dopravila míč do sítě – 2:0.

Během následujících několika minut se pak domácí hráčky prosadily hned čtyřikrát. Nejprve Litvanová přiťukla míč Heleně Praizlerové, jejíž střela skončila u vzdálenější tyče – 3:0.

V následující minutě po centru Matouškové uklidila míč do sítě Veronika Jedličková – 4:0.

V 36. minutě už to bylo o pět gólů. Po vysunutí od Matouškové postupovala sama na branku Helena Praizlerová a pohodlně zvýšila na 5:0.

Na poločasových 6:0 pak fotbalistky Spartaku upravily v 39. minutě, kdy po rohovém kopu Matouškové zkompletovala hattrick Dagmar Vaňková.

Po změně stran se za rozhodnutého stavu dlouhé minuty na hřišti nic zásadního nedělo a na další branku se čekalo až do 68. minuty, kdy se po přihrávce od Chvalové gólové radosti konečně dočkala i Markéta Bartoníčková – 7:0.

Hned v následující minutě brankářka Protivína lovila míč ze sítě poosmé. Helena Praizlerová poslala míč přesně k tyči – 8:0.

V 77. minutě se pak gólu dočkala i exkřemežská Zuzana Matoušková po krásné přihrávce exloučovické Renaty Strakové – 9:0.

Definitivní podobu výsledku pak dala minuta třiaosmdesátá, kdy se z úhlu parádně trefila Helena Praizlerová – 10:0.

Zápas skončil jednoznačnou výhrou kaplického celku, ale nutno říci, že devítka fotbalistek protivínského Platanu bojovala a hrála velice sympaticky. Kapličandy však nakonec přesvědčivě protáhly vítěznou šňůru a upevnily si vedení v průběžné tabulce déčkové divizní skupiny. V příštím kole je čeká šlágr v podobě sobotního vystoupení na trávníku druhých Borovan.

Fakta – branky: 33., 36., 69. a 83. Praizlerová, 12., 30. a 39. Vaňková, 34. V. Jedličková, 68. Bartoníčková, 77. Matoušková, bez karet, rozhodčí Pícha, 15 diváků.

Sestava Kaplice: Horelicová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Suchanová, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, V. Jedličková, Chvalová, střídaly: Straková, Michalicová, Litvanová.
Autor: Libor Granec