Jedinou tuzemskou posádkou na startu osmnáctého ročníku této dálkové rallye budou Karel Mach a Jan Bláha se Škodou 130 RS. Jihočeská dvojice může zužitkovat bohaté zkušenosti, které v minulých letech získala ze svých šesti účastí na slavné Rallye Monte-Carlo Historique.

Soutěž organizovaná ostříleným nizozemským týmem zavítá na jih Čech díky mnohaleté spolupráci s promotérem a spolupořadatelem Rallye Český Krumlov, agenturou ČK motorsport.

Do Winter Trialu 2018 je přihlášeno 72 posádek z osmi evropských zemí. Stroje vyrobené v 60. a 70. letech minulého století jsou rozděleny do kategorií Trial (35) a Challenge (37).

Krumlovský trojlístek na Mezinárodním mistrovství Islandu – zleva: Jaromír Janáček, Sabina Milová a Ondřej Král.
Krumlovský trojlístek bral na Islandu sedmnáctá místa

Průjezd Jihočeským krajem je na programu hned v úvodu podniku. Rallye odstartuje v neděli 4. února ráno u sídla společnosti BMW v německém Mnichově a první etapu posádky zakončí u českobudějovického Clarion Congress Hotelu.

V dalších dnech budou účastníci pokračovat do Rakouska a Slovinska. Po zdolání náročné trati dlouhé zhruba 2 300 kilometrů je cílovou destinací v pátek 8. února rakouský Sankt Wolfgang.

„Největším tahákem pro české fanoušky je měřený test ve Svatém Janu nad Malší, který odstartuje v neděli kolem sedmnácté hodiny u tamního obecního úřadu. Posádky čeká uzavřená trať rychlostní zkoušky známé z českokrumlovské rallye, včetně atraktivního průjezdu hospodářským areálem,“ přiblížil trasu Winter Trialu Pavel Kacerovský z ČK motorsportu.

Během nedělního odpoledne projedou účastníci také například Vyšším Brodem, Dolním Dvořištěm, částí legendární rychlostní zkoušky Malonty nebo kaplickým náměstím.

Jestřábi (v bílém) proti Českým Budějovicím
Sedmička v Prostějově by měla být varováním, teď Motor hostí poslední Kadaň

Pondělní etapa účastníky zavede z Českých Budějovic do Soběnova, Benešova nad Černou, Nových Hradů a Českých Velenic.

Soutěž se koná jako rallye pravidelnosti a jejím principem je co nejpřesnější dodržování rychlostního průměru při respektování veškerých předpisů. Kromě krátkodobé uzavírky ve Svatém Janu nevyžaduje žádné dopravní omezení.

Pozn.. Kompletní seznam přihlášených a více informací o Winter Trialu 2018 naleznete na internetových stránkách www.thewintertrial.nl.

Pavel Kacerovský, Karel Vosika