Od středy až do pátku posledního prosincového týdne připravili trenéři českokrumlovského SKB Jiří Frendl, Petr Jurný a Radek Votava pro bezmála třicítku hráčů a hráček klubu a pro několik dalších zástupců Sokola Křemže a Baníku Most třídenní velice intenzivní program.

PRŮPRAVA MLÁDÍ

S přípravou, která byla u mladších hráčů zaměřená na pohyb, střehové postavení s následným pohybem a odehrání klidného míče, a to zejména z přední části kurtu, pomáhali i nejzkušenější hráči českokrumlovského klubu, jejichž rady a připomínky jsou pro mladší klubové spoluhráče opravdu velice cenné.

Trenér mládežnických skupin Jiří Frendl ke kempu říká a krátce hodnotí i své svěřence: „Na dvacet mladých hráčů absolvovalo naše tradiční klubové zimní soustředění v městské sportovní hale, které bylo zaměřeno na kondiční a technickou přípravu. Taková soustředění nabízí v rozsahu každodenních sedmi tréninkových hodin možnost uplatnění některých méně frekventovaných nácviků, cvičení a také možnost zdůraznit základní taktické dovednosti. Každá skupina byla na place téměř dvakrát dvě hodiny denně, takže nám zbyl čas i na různé průpravné hry a nakonec i na tréninkové sety s určitými úkoly. A všem hráčům se to líbilo. Všem děkuji za skvělé nasazení a starším hráčům z klubu za pomoc při nástřelech.“

DOBÍJENÍ BATEREK

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov bylo od posledního prosincového soutěžního utkání v tréninkové permanenci každý den, a to až do Silvestra.

Hlavní tréninkovou náplní ligistů bylo načerpání nových sil na první měsíce roku 2018 s využitím různých kondičních cvičení, včetně posilování.

K regeneraci hráčů prvního týmu SKB posloužil nejčastěji plavecký bazén či cviky fyzioterapeutky Hany Šmachové. Pro některé hráče byl navíc připravený zajímavý kurz vyplétání raket, který vedli Jaromír Janáček s Ondřejem Králem.

Šéftrenér a předseda krumlovského SKB Radek Votava k přípravě dodává: „Hráče musím pochválit. Konec roku se jim tréninkově vydařil a naplánované tréninky se nakonec podařilo všem zvládnout ve velice dobré kvalitě. Jsem moc rád, že se každý z nich aktivně zapojil i do tréninků pro mladší spoluhráče a předal tak našim benjamínkům něco málo ze svého umění. To je z mého pohledu velice důležité a mě moc těší, že u nás v Českém Krumlově takoví hráči jsou. Celé to podtrhuje systém naší práce, jehož nedílnou součástí jsou právě samotní hráči. V novém roce nás čeká mnoho práce a já jsem pevně přesvědčený, že i spousta skvělých výkonů našich hráčů a hráček napříč věkovými kategoriemi od nejmladších až po ty nejzkušenější. Všem proto přeji pevné zdraví!“

KEMP POD LUPOU

Složení jednotlivých skupin na zimním soustředění SKB Český Krumlov:

Mladší a starší skupina: David Šváb, Barbora Kortusová, Eliška Mikešová, Patrik Fuciman, Viktorie Hulcová, Jolana Hulcová, Josef Fošum, Adam Ječmínek, Matyáš Puffer, Klára Pavlišová, Marek Pavliš, Barbora Nepivodová, Jan Nepivoda, Bára Krištofová, Adam Ševčík, Petr Jurný, Kristýna Kozáková, Petra Šanderová, Stela Reitingerová, Elenka Jurná.
Skupina extraliga: Sabina Milová, Hana Milisová, Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Tomáš Soták, Ondřej Král, Jiří Král (Baník Most).

Radek Votava, Karel Vosika