MČR třináctiletých

Z mistrovství ČR mladších žáků do 13 let v Hradci Králové přivezla výprava mladých  badmintonistů z regionu zlatou a bronzovou medaili. Obě získal nejúspěšnější hráč Jihočechů – Nicola Siviglia z SKB Č. Krumlov. Těsně k medailovým pozicím se ještě přiblížila Lucie Kotyzová (SKB Č. Krumlov) ve čtyřhře.

Pro krumlovského hráče Nicolu Sivigliu bylo mistrovství završením výborné sezony a zejména titul mistra ČR ve čtyřhře je velmi pěkný výsledek. A bronz ve dvouhře také svědčí o dobré výkonnosti tohoto mladého hráče.
Dvouhra patří vždy mezi prestižní disciplíny. Jako nasazený měl Siviglia první kolo volné a ve druhém si poradil s domácím Aubusem (21:13, 21:9). V zápase o postup do semifinále vyhrál nad Vajsejtlem z Vesce (21:13, 21:14), aby se pak utkal s favoritem mistrovství a spoluhráčem ve čtyřhře Savinem z Benátek. Siviglia nastoupil do zápasu hodně pasivně a poměrně hladce ztratil první set 9:21. Po změně taktiky ve druhé sadě však začal svádět rovnocenný souboj a málo chybělo, aby šel  do třetího rozhodujícího. Po prohře 18:21 získal nakonec Siviglia bronzovou medaili.

Ve čtyřhře, kde byli Siviglia se Savinem jednoznačnými favority, zvítězili s velkým přehledem a soupeřům nedovolili uhrát ani set. Postupně porazili dvojice Ehm  / Morávek (Pardubice / Kladno) 21:3, 21:4, Singl / Vykydal (Osík / Pardubice) 21:12, 21:9, v semifinále Blaníka s Vitoušem (Orlová / Č. Těšín)  21:10, 21:18 a ve finále Krále s Vajsejtlem (Most / Vesec) 21:12, 21:14. Zlatá medaile z MČR je rozhodně ve správných rukou!

Pro ostatní mladé hráče z Českokrumlovska bylo mistrovství prvním vystoupením na takové akci a také se jim podle toho dařilo. Pěkný výsledek uhrála ještě Lucie Kotyzová ve čtyřhře, kde se Solaříkovou z Podivína v 1. kole porazily Hojnou a Jagerovou  (Benátky / Plzeň) 21:8, 21:10, ale pak v zápase o postup do semifinále nestačily na druhé nasazené Hadáčkovou a Vackovou (Sokol ČB / Meteor Praha) 16:21, 7:21 –  5. místo.

Umístění nadějí z regionu na MČR U13 – dvouhra: 3. N. Siviglia, 17. Švejda, Perník (všichni SKB ČK), 17. Matoušková (Křemže), 21. Kotyzová (SKB ČK), čtyřhra: 1. N. Siviglia / Savin (SKB ČK / Benátky), 5. Kotyzová / Solaříková (SKB ČK / Podivín), 9. Matoušková / Koudelková (Křemže), smíšená čtyřhra: 17. Siviglia / Kotyzová.

MM Dánska

Turné po evropských mezinárodních turnajích dovršil  Pavel Florián z SKB Č. Krumlov při mezinárodním mistrovství Dánska.

Po předchozím vystoupení v Nizozemí a pěkné deváté příčce se tentokrát Florián střetl se Švédem Ulldahlem, jehož umístění na světovém žebříčku kolem 80. místa dávalo šanci na pěkný zápas, ale hodně těžkého soupeře. Průběh tomu odpovídal, když Florián nezachytil nástup a první set prohrál  6:21. Ve druhé sadě začal tlačit, v závěru dotahoval, ale stačilo to jen na stav 18:21, a tím konečné 17. místo.

Jiří Frendl