Pro náš region to byla sezona úspěšná prvními dvěma místy, ale zároveň neúspěšná, když jedním sestupujícím se stal celek Přídolí.

Ale od začátku. V posledním kole již jistý vítěz – áčko Spartaku Kaplice – nedal šanci Sokolu ČB a zvítězil 10:2. Kaplice za celý ročník prohrála pouze jediný zápas, a to ještě vinou faktu, že na Pedagog odjížděla ve značně kombinované sestavě. V procentuální úspěšnosti nejlepších hráčů KS se na prvním místě s 63 výhrami a jen třemi prohrami umístil Zdeněk Kmoch a na druhém místě je Luboš Sláma s bilancí 54 výher a 4 prohry – oba hráči právě Kaplice A. I to svědčí o mimořádné síle tohoto celku. Nyní je na zvážení tohoto týmu, zda přijme výzvu v krajském přeboru či se spokojí znovu se soutěží. Kvalitativně by se o patro výše Kapličtí jistě neztratili.

Druhé místo obhájil první tým Sokola Křemže, jenž poslední zápas sezony sehrál s třetím Pedagogem a vítězstvím 10:6 jen potvrdil stříbrnou příčku. Křemže po loňské premiéře letos své kvality potvrdila a za celý ročník má jen dvě prohry, obě se suverénní Kaplicí. Jako velký přínos se již loňskou sezonu ukázal návrat Jana Hůlky. Hlavně díky jeho bodům a radám spoluhráčům je Křemže již druhým rokem mezi nejlepšími.

Velešín ve svém posledním zápase nestačil na Start (2:10), přesto se umístil na pěkném osmém místě. V tomto oddíle velmi dobře zabudovávají do svých řad mladé odchovance. Vždyť jen letos jeden z nováčků Jakub Grznárik (ročník narození 1995) obsadil 21. příčku v pořadí nejlepších hráčů. Ve Velešíně se tak o budoucnost bát jistě nemusí.

No a nyní do Přídolí. Tento dlouholetý účastník KS se letos s oblastní soutěží loučí. Jen čtyři výhry a čtyři remízy na záchranu nestačily. Jak to bude s béčkem Přídolí dál, to se uvidí. I sami Přídolští si však uvědomují, že se stávajícím kádrem by návrat v příštím roce nemusel vyjít. Posílení týmu bude zřejmě nezbytné.

Jaroslav Opelka