Pohled na vystoupení badmintonistů z našeho regionu v posledních turnajích tohoto roku.

Mezinárodní mistrovství USA: Zuzana Pavelková hostující tuto sezonu v SKB Č. Krumlov, kde se od srpna každý den tréninkově připravuje, startovala na americkém šampionátu v Orange, kde vybojovala vynikající úspěch v podobě bronzové medaile za třetí místo ve dvouhře žen.

Turnaj podle slov samotné aktérky byl velice zajímavý a určitě zaváněl pro nás i exotikou. Už cestování přes Paříž bylo velice atraktivní. V turnaji se pak Pavelková nenechala zastrašit velikostí prostředí a maximálně využila příznivého losu. První dvě kola nebyla tak těžká. Čtvrtfinále pak zvládla přímo skvěle a samotný semifinálový zápas také vůbec nebyl špatný.

„Nástrahy dlouhé cesty, velkého časového posunu a také už dost velké únavy z podzimního tréninkového a turnajového kolotoče zvládla Zuzka výborně," hodnotí výkony Pavelkové v USA její trenér Radek Votava.

Třetí místo a 3850 bodů do světového žebříčku znamenají pro Pavelkovou posun k 90. místu na světě.

Na cestě do semifinále krumlovská hráčka porazila Peruánku Zornozovou (21:17, 21:7), Američanku Phongasavithasovou (21:7, 21:12) a Taiwanku Ling (21:18, 21:17). v boji o finále podlehla Honderichové z Kanady (8:21, 16:21), přesto si zaknihovala velký úspěch a napsala krásnou tečku na závěr roku.

Celostátní turnaj Grand Prix A kategorie mladších juniorů do 17 let: Na republikové klání v Podolí u Brna se kvalifikovali dva hráči SKB, a to jmenovitě sourozenci Daniela a Marek Jakešovi.

Na této úrovni jsou nováčky, přesto odehráli několik velmi dobrých zápasů. Zejména se dařilo Markovi Jakešovi, který s tradičním partnerem Vojtěchem Lapáčkem z budějovického Sokola vybojoval třetí místo ve čtyřhře. V postupu do semifinále porazili Seberu s Wallerem z pražské Astry (21:13, 21:14) a orlovské Kostrhuna s Pasekou (21:14, 21:14). Pak již nestačili na později vítěznou dvojici Severočechů Král a Máchal, které podlehli ve třech vyrovnaných setech (18:21, 21:18, 16:21).

I dvouhra byla pro Jakeše úspěšná, když se probojoval až do osmičky, kde však již nepřešel opět přes pozdějšího vítěze turnaje Ondřeje Krále z Mostu (9:21, 8:21).

Ve smíšené čtyřhře sourozenci Jakešovi uhráli vítězný zápas proti páru Sebera a Brunátová (21:13, 21:16). Postup mezi čtyři jim však překazila dvojice Hubáček a Fuchsová (Meteor Praha / Pardubice) ve dvou sadách (14:21, 12:21) – druhé 5. místo.

Daniela Jakešová se ve dvouhře neprosadila, když hned v prvním kole podlehla Stehlíkové z Lanškrouna (15:21, 11:21).
Ve čtyřhře, kde nastoupila s budějovickou Hadáčkovou, to bylo přece jen lepší. V prvním kole Jihočešky porazily dvojici Fukalová a Stehlíková (21:14, 21:12), ve druhém již podlehly favoritkám Ausbergové se Srncovou ve vyrovnaném zápase (12:21, 21:14, 14:21).

Konečná umístění Jihočechů – dvouhra: 5. Jakeš, 17. Jakešová, čtyřhra: 3. Jakeš / Lapáček (SKB ČK / Sokol ČB), 5. Jakešová / Hadáčková (SKB ČK / Sokol ČB), smíšená čtyřhra: 5. Jakeš / Jakešová.

Krajský turnaj Grand Prix D mladšího a staršího žactva U13 a U15: Budějovický Sokol byl pořadatelem dvou krajských turnajů žákovských kategorií a na startu bylo přes čtyřicet hráčů.

V mladší kategorii třináctiletých si vedli velmi dobře krumlovští hráči. Martina Jedličková zvítězila ve dvouhře, ve čtyřhře zase byly úspěšné Viktorie Hulcová s Natálií Petrouškovou, v mixu se zadařilo až ke zlatu Jedličkové s budějovickým Ječmínkem. Velmi dobře zahrál také Robin Tancer, jeden z nejmladších účastníků, když uspěl ve dvouhře proti hráčům až o čtyři roky starším a vybojoval pěkné druhé místo.

Ani ve starší kategorii patnáctiletých Krumlovští neskončili bez medailových výsledků. Protože se obě soutěže prolínaly, tak například Jedličková startovala ve čtyřhře s Berkovou ve věkově vyšší kategorii – a zvítězily. Dobře si vedl i Martin Soběslavský, který vyhrál s Gabrielou Klampflovou smíšenou čtyřhru. Ve dvouhře a čtyřhře přidal dvě druhá místa.

V kategorie do 13 let se prezentovali rovněž křemežští bratři Kryštof a Simon Pšeničkovi. Ve dvouhrách se moc neprosadili, ale v párových disciplínách byli úspěšní. Ve čtyřhře spolu vybojovali třetí místo, ze smíšené čtyřhry to byl pro Kryštofa s táborskou Kubovou rovněž bronz.

Umístění hráčů z našeho okresu v kategorii U13 – dvouhra chlapci: 2. Robin Tancer (SKB ČK), 9. Kryštof Pšenička, 13. Simon Pšenička (oba Křemže), dvouhra dívky: 1. Martina Jedličková, 2. Viktorie Hulcová, 3. Barbora Berková (všechny SKB ČK), čtyřhra dívky: 1. Hulcová / Petroušková, smíšená čtyřhra: 1. Ječmínek / Jedličková (Sokol ČB / SKB ČK), 3. K. Pšenička / Kubová (Křemže / Tábor), 5. Šulc / Petroušková (ZM Praha / SKB ČK), Kryeziu / Hulcová (Sokol ČB / SKB ČK).

Umístění našich hráčů v kategorii U15 – dvouhra chlapci: 2. Martin Soběslavský (SKB ČK), dvouhra dívky: 7. Natálie Petroušková, čtyřhra chlapci: 2. Soběslavský / Tancer, čtyřhra dívky: 1. Berková / Jedličková, 2. Klampflová / Babková (SKB ČK / Štěpánovice), smíšená čtyřhra: 1. Soběslavský / Klampflová, 3. R. Tancer / Berková.