Dvě gymnastické haly, řada posilovacích strojů, běžící pásy s kardio programem, tři squashová hřiště, dvě místnosti se stolním tenisem, sauna, masáže, solárium, bistro, recepce, sociální zázemí, to vše se v těchto týdnech buduje v domoradické Tovární ulici. Vzniká zde nové fitness centrum, které by mělo být otevřeno pro veřejnost v polovině listopadu tohoto roku.

 

Investor a město

„Stavba centra vznikla na základě spolupráce s Jiřím Mühlbauerem, který na radnici přišel s dotazem, co ve městě občanům chybí a co Český Krumlov potřebuje. Společně jsme přišli na to, že právě tento typ fitness centra,“ vysvětlil včera starosta Luboš Jedlička s tím, že takto si vždy představoval přístup investorů k Českému Krumlovu.

Jiří Mühlbauer totiž v tomto oboru podniká už třicet let a vlastní mimo jiné i první squashovou halu v Bavorsku. Sám také aktivně sportoval. „Závodně jsem dělal atletiku a lyžoval ještě v tehdejší československé Rudé hvězdě, v Německu jsem pak hrál například squashovou bundesligu,“ přiblížil svou minulost Mühlbauer, který emigroval v roce 1968. „Posilovací stroje v novém domoradickém fitness centru budou určené spíše širší veřejnosti a pouze pro fitness program, tedy s maximální zátěží 40 kilogramů. To nebude centrum pro kulturisty, ale fitness pro každého, kdo se chce prostě udržet fit,“ upřesnil Mühlbauer.

Od osobního trenéra dostane každý zájemce svůj vlastní program na čtyřicet minut cvičení. Ten bude vystavěný podle osobních dispozic.
Pamatuje se také na dopolední sportovní kurzy pro ženy v domácnosti, ale možnosti jsou ještě širší. „Pokud bude špatné počasí, mohou sem jezdit rekreanti z lipenské oblasti nejenom za historií, ale i za sportem a navíc se znatelně rozšíří nabídka těchto služeb pro místní obyvatele, protože takovéto možnosti tady doposud nebyly,“ uvedl starosta Jedlička.