Materiál z dalších demontáží bude směřovat do Plané nad Lužnicí. Areál své prachatické pobočky navíc již Madeta nabízí k prodeji. Tisková mluvčí společnosti Barbora Daňková rovněž potvrdila, že o areál je vážný zájem již v této chvíli.
„Prodej areálu je v pohybu. Se zájemcem jednáme o podrobnostech, nic více ale říci nemohu,“ uvedla Daňková a připustila, že totožnost nového majitele komplexu budov by mohla být v případě uzavření smlouvy známa do čtrnácti dnů. Spekulacím se ale chtěla vyhnout s tím, že by podání dalších informací nebylo férové vůči zájemci. Neznámou zatím zůstává i cena, za níž společnost areál závodu nabízí. Jasné je pouze to, že společnost chce prodat komplex jako celek, ne po částech.  


A výrobní zařízení stěhuje do jiných závodů společnosti. Tam  mohli za prací dojíždět i současní zaměstnanci, kterým Madeta nabídla možnost zavedení kyvadlové dopravy z Prachatic do Jindřichova Hradce.
Žádná kyvadlová doprava se ale zavádět nebude. Místo dojíždění si totiž budou zaměstnanci Madety hledat jinou práci. „Zaměstnanci na vyšších pozicích se budou dopravovat sami. A pracovníci ve výrobě naši nabídku nepřijali,“ konstatovala tisková mluvčí.
Zatímco v Prachaticích tak celkem asi stovka lidí přijde o práci, v Jindřichově Hradci a Plané nad Lužnicí přibude stejně tolik volných míst. „V Plané navíc stojí nové výrobní haly a plánuje se rozšíření výroby, časem by tedy mohlo být volných míst ještě více,“ upřesnila Barbora Daňková.

 

Konec Madety

- závod by měl svou činnost v Prachaticích zrušit na konci května, už teď je ale výroba omezena a výrobní zařízení jsou na cestě do jiných měst
- o práci přijde stovka lidí, drtivá většina z nich odmítla nabídku společnosti na zavedení kyvadlové dopravy
- areál  společnost prodává