Turistický ruch v regionu dostává letos jednu ránu za druhou. Sotva skončila dlouhá zimní přestávka, poznamenala návštěvnost hospodářská recese a třetinový pokles tržeb. Teď přišly další starosti.

„Za poslední týden dramaticky poklesly tržby, lidé nejezdí hlavně kvůli velké vodě,“ konstatoval včera jeden z místních podnikatelů Martin Hák. „Jenomže oni se obávají zbytečně. Mnoho z nich prý slyšelo v celostátních médiích, že Český Krumlov je zatopený.“

Podobě zareagoval i mluvčí Festivalu komorní hudby Michal Matzner. „Promítlo se nám to do návštěvnosti hlavně při recitálu Dagmar Peckové. Někteří lidé zrušili objednávku s tím, že jim v Praze na informačních střediscích řekli, že je to tady vše evakuované.“

Od některých majitelů penzionů a hotelů pak dorazila informace, že jim klienti ruší rezervace mimo jiné i kvůli televizní reportáži jedné z komerčních televizí. Ta měla vysílat záběry z povodní roku 2002. Mnoho z klientů mělo za to, že se jedná o současný stav v Českém Krumlově.

Průtok Vltavy Českým Krumlovem se v týdnu pohyboval od osmdesáti do devadesáti kubíků za vteřinu, tedy na úrovni jednoleté vody. Žádné velké problémy a důvody k evakuaci ale zatím nepřinesl.