ČSOB za 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojuje do rozhodování veřejnost.

V každém kraji soutěží čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisti, které budeme postupně představovat na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Výsledná suma nakonec určí i částku, kterou finalistům přispěje ČSOB.

Dýchání beze strachu
Dýchání beze strachu

„Do finále se dostaly zajímavé projekty, které pomáhají zlepšovat život na mnoha místech po celém Česku. Jsem rád, že je v současné době společně s lidmi podpoříme a pomůžeme tak spolkům a místním organizacím překonat náročnou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Pracovní polička na dosah

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od rekonstrukcí prostor pro fungování spolků a organizací, přes vzdělávací programy pro děti až po nákup potřebného vybavení. Právě jeden z takových projektů je druhým představeným finalistou v Jihočeském kraji.

Obecně prospěšná společnost Archa Borovany dlouhodobě zaměstnává hendikepované s Robertovým syndromem – nemoc krátkých rukou, Artrogrypózou nebo Aspergerovým syndromem. Při své práci musí oslovovat jiné kolegy, aby jim některé věci podali anebo je zase uklidili. „Rádi by svoji činnost vykonávali samostatně, cítili se v našem týmu plnohodnotně. A k tomu jim pomůže nábytek na míru pro naše pracoviště v Borovanech pořízený díky i Vaší podpoře,“ říká Tereza Umlaufová z ARCHA Borovany, o. p. s.

Ochrana naší přírody před predátory
Ochrana naší přírody před predátory

Rozhodněte i vy!

O tom, komu přispěje ČSOB největší částkou, se rozhoduje právě teď na www.csobpomaharegionum.cz.

Přispívat můžete až do 2. července. ČSOB pošle do každého regionu celkem150 000 Kč.
Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců.

Nejúspěšnější žadatel v daném regionu dostane 50 000 Kč a na účty dalších tří poputuje 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč.

Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 korun. 

Nejúspěšnější uchazeči budou známi už 8. července.