„Jsem přesvědčená o tom, že mít svatbu bez starostí znamená mít v den svatby koordinátorku,“ říká Tereza Tlačilová, pracující pod pseudonymem Vaše koordinátorka. Svou práci přirovnává k bonboniéře, kterou buď sní člověk celou, nebo si z ní jen něco vyzobe.

„Se snoubenci se sejdeme a dáváme dohromady, jak by si svůj den představovali. Velmi často se stává, že mají třeba již domluvenou floristku, koláče jim napeče někdo z rodiny, na doporučení kamarádů mají fotografa. Podle toho se domlouváme. Když mají, v pořádku, když ne, doporučím někoho ze svých ověřených subdodavatelů, kteří díky spolupráci mohou nabídnout nejlepší cenu za služby,“ přibližuje svou práci.

Stavební stodola ve Strupčicích
Na svatbách jsem se domlouval přímo z lešení, říká majitel svatební stodoly

V jejich den pak bývá takovou šedou eminencí, která na vše dohlíží a spolupracuje se všemi zúčastněnými dodavateli na tom, aby bylo vše perfektní a dle přání snoubenců. „Neznamená to ale, že jako koordinátorka neumím vzít koště a vymést stodolu, když je třeba, nebo přišít knoflík,“ říká s úsměvem Tereza Tlačilová.

„Tu svatbu skutečně vedu. Ladím do finální podoby úpravu stolů k hostině, připravuji vývazky pro hosty, mám v merku slavobránu a vše potřebné k obřadu, dohlížím na vše a komunikuji se všemi tak, aby se nevěsta i ženich mohli od rána starat jen o to, aby se cítili tak, jak si vysnili,“ přibližuje.

Odpoledne moderuje a vede různé svatební hry, je v neustálém kontaktu s novomanžely, aby měli představu o tom, na co přišla správná doba a co je naopak lepší v dané situaci z harmonogramu vypustit. „A když je například čas roztančit parket, odhazuji zábrany a třeba tanečkem na Shakiru rozproudím zábavu,“ dodává tato energická mladá dáma, která svou první svatbu organizovala před deseti lety.

Na klasickou kuchyni Milan Volf rezignoval, vsadil vlastní recepty, které vyrábí ve food trucku
Kuchař nechtěl vařit UHO. Dnes ve food tracku kouzlí křupavé hranolky či saláty

To ještě jako koordinátorka firemních akcí a svateb v třeboňském hotelu Bohemia Regent. Po prodeji hotelu pak pokračovala na stejné pozici v třeboňské Pešárně, až se rozhodla věnovat se tomu čistě pro sebe. V roce 2017 pak organizovala „svou“ skutečně první svatbu.

Miluje svou práci

Od té doby se podílela na desítkách svateb – na zámku, v přírodě, na dnes moderních statcích a stodolách, se čtyřiceti i více než devadesáti hosty. Důležité pro ni je, aby snoubence poznala. Musí se na ně nacítít, jak tato sympatická dáma vysvětluje.

„Miluji tu práci, chci ji dělat dobře, protože mě baví. Když cítím, že si se snoubenci nerozumíme, v klidu řeknu, že si myslím, že jim nedokážu dát to, co chtějí, a doporučím jim některou z mých kolegyň,“ vysvětluje Tereza Tlačilová, která má také půjčovnu se svatebním vybavením a cateringovou firmu.

Tomáš Vavřina je kadeřník, který si nedávno „doma“ ve Vraném nad Vltavou otevřel malou kavárnu
Kadeřník si otevřel okénko s kávou. Může za to i jeho prapradědeček

A jaké jsou její další sny? „Můj cíl je vybudovat silnou značku Vaše koordinátorka. Samozřejmě bych chtěla být jednou z těch nejlepších, mít velkou svatební agenturu, pořádat jak malé nenáročné přírodní svatby, tak i ty velké, americké svatby, ale nevím, jestli se mi to povede,“ prozrazuje.

„Možná bych chtěla jednou napsat knihu, školit jiné svatební koordinátorky a tak dále,“ uzavírá s úsměvem na tváři.