Před sedmi lety se Kamil Hála z Křemže rozhodl, že začne podnikat v oboru, ve kterém se vyučil – zámečnictví. Od té doby si dokázal najít spoustu spokojených zákazníků a hlavně stálou klientelu. Ačkoliv je práce občas vyčerpávající, stále ho baví. „Není to o tom, že si člověk v práci odpočine. To určitě ne,“ směje se Kamil Hála, který má prostornou dílnu přímo ve svém domě. Důvodem, proč jsem za ním přišel, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana českokrumlovského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na zámečníka Kamila Hálu zaslala jeho manželka Lenka. Sám Kamil o jejích záměrech neměl do poslední chvíle ani potuchy. „A teď nade mnou visí rozvod,“ vtipkuje usměvavá Lenka. „Byl to pro mě trošku šok, ale už je to v pohodě. Vidím to jako takovou příjemnou záležitost,“ říká Hála. „V každém případě, těším se na případnou výhru,“ dodává s úsměvem.

Úspěch svého podniku Kamil Hála připisuje tomu, že se své práci věnuje s tou největší pečlivostí. Vše se snaží udělat jak nejlépe umí. „Chce, aby výrobky přežily zákazníky,“ dodává Lenka Hálová.

Nejlepší odměnou po práci je pro Kamila Hálu odpočinek. Neodmítne ani dobře vychlazené pivo, které vždycky osvěží.

Kamila Hály jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle sebe děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
„Vždycky říkám, že ode mě lidé odejdou s novou věcí. Opravdu se snažím se naplno věnovat všemu, žádné polotovary z mé dílny nevyjdou. Jestli ale něco dělám lépe než ostatní, musí posoudit zákazníci. Myslím si ale, že jsou s mojí prací spokojení. Kdyby nebyli, nebyla by ani práce. Jsem za to vážně rád.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Opravdu se vždycky těším, až si odpočinu. Končívám zhruba v půl šesté, občas jsem už tak unavený, že se jen najím a odpadnu. (smích) Ale moje práce mě pořád hodně baví.“