Svědci události popsali, že z rohového domu pod Plešiveckými schody, kde sídlí čínská restaurace, se krátce před čtvrteční 15. hodinou ozvala velká rána. "Z domu se kouřilo, plameny jsem neviděl," řekl strážník Božetěch Vácha.

Zápach unikajícího plynu byl v okolí cítit ještě dlouho, hasiči museli vyzvat zákazníky restaurace U Bejka, aby před domem, který těsně sousedí s místem, odkud vyvěral plyn, nekouřili.

Technici vyměnili poškozené plynové potrubí v Linecké ulici.
Plynové potrubí v Linecké ulici nejspíš poškodil zkrat na elektrickém vedení

V souvislosti s únikem plynu uzavřeli městští strážníci ve spolupráci se státní policií blízké okolí včetně Benešova mostu přes Vltavum, který byl asi hodinu a půl zavřený. Michal Pavlík z místní voroplavby popsal: "Před třetí jsme jeli na voru, slyšeli jsme ránu a vyvalilo se trochu dýmu." Před mostem pak čekal přes hodinu na to, až policisté pustí s autem přes řeku jeho kolegu. 

Podle lidí, kteří v ulici bydlí a pracují, se nejprve vyvalil kouř z okapu, takže to na první pohled vypadalo, že hoří. To se ale nepotvrdilo, kouř patrně pocházel z poškozené elektroizolace.

Před půl šestou odpoledne už hasiči na místě nebyli. Ředitel českokrumlovského územního odboru Hasičského záchranného sboru Pavel Rožboud doplnil, že hasiči v místě změřili koncentraci plynu, tento úkol pak převzali pracovníci E-ONu. "Uzavřeli jsme celé místo kvůli tomu, že mohlo dojít k výbuchu plynu," dodal. "Jakmile plynaři přívod uzavřeli, už jsme na místě nebyli potřeba." 

Plynaři uzavřeli v Linecké ulici hlavní přívod plynu, v pátek poškozené potrubí opraví. Potrubí patrně propálily elektrické kabely, přesná příčina je předmětem šetření. Kouř, který vycházel z okapu, podle všeho pocházel právě od kabelů.