„Likvidace požáru u Borovan jsme dosáhli ve 14 hodin. Zásah jsme ukončili a areál předali firmě, která tu bude ještě další tři dny provádět dohled,“ uvedl tiskový mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý s tím, že vyšetřování příčiny vzniku požáru stále pokračuje. Ještě v noci na neděli měli hasiči co dělat. „Přes noc jsme rozhrabali a prolili několik malých ohnisek. Pak nás čekalo už jen balení, dohled a dohašování skrytých ohnisek,“ popsal poslední práce hasičů Vratislav Malý.

Hasiči u požáru u Borovan zasahují zhruba od půl druhé ráno

K požáru skládky pneumatik ve firmě na jejich recyklaci u Borovan na Českobudějovicku vyjížděli hasiči ve čtvrtek nad ránem. Škoda byla odhadnuta na přibližně 60 milionů korun a zasáhl plochu 1,5 hektaru. Oheň zasáhl zhruba 1500 tun pneumatik. Dalších 200 tun výrobků hořelo ve skladovací hale firmy na recyklaci pneumatik.

Českobudějovicko zažilo během jediného týdne dva velké požáry. V noci na středu hořelo také u Ledenic, byla to hala a sklad s nářadím. Škoda tady dosáhla více než 25 milionů, oheň zasáhl plochu o rozměrech 1100 metrů čtverečních.

Nabízí se otázka, zda mezi oběma požáry nebyla nějaké spojitost. Policie tento fakt ale zatím vyloučila. ČTK to řekl jihočeský policejní mluvčí Miroslav Šupík. „Kriminalisté zatím vylučují mezi oběma událostmi souvislost. Ale neznamená to nic konkrétního, stále se pracuje se všemi verzemi vzniku požárů,“ dodal Šupík. Obě místa dělí vzdušnou čarou jen stovky metrů.