A k tomu za bouřky začalo hořet ve Zvíkově. Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen v 19.46 hodin. K požáru vyjeli profesionální hasiči z Kaplice a Českého Krumlova, poplach měly jednotky dobrovolných hasičů Velešína, Netřebic, Zubčic a Kaplice -.Hubenova. Na místě se sjely osádky sedmi cisteren a dvou dopravních automobilů.

Požár vypukl v hospodářském stavení. Požár zasáhnul celou stodolu, která bezprostředně navazuje na obytnou část. Hasiči se proto soustředili nejenom na požár stodoly, ale také na to, aby uchránili obytnou část a zabránili rozšíření ohně.

"Odříznout tuto část a dostat požár pod kontrolu se jim podařilo krátce před půl devátou večerní," sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. "Dohašování pokračovalo další dvě hodiny, okolo půl jedenácté večerní většina jednotek zásah ukončila."

Strom spadlý na silnici za Větřním na Krumlovsku.
Přes kraj se přehnaly v noci bouřky. Hladiny řek a potoků šly nahoru

Na místě zůstala pouze jednotka SDH Velešín, která požářiště monitorovala až do ranních hodin.

Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru stanovil výši vzniklé škody na 990 000 korun, hodnota uchráněného majetku činí zhruba milion korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Jinak, i když se během bouřky shůry chvílemi valilo z nebe hodně vody, zdá se zatím, že k žádným velkým škodám nedošlo. "Právě jsem to projížděl," řekl například místostarosta Velešína Jiří Růžička. "Spadl jenom nějaký ten strom, jinak je to dobré." Ve Frymburku hodně pršelo asi pouze půl hodiny, pak se déšť změnil v normální, takže tamní dobrovolní hasiči měli klid.