Hlášení o požáru přišlo hasičům hned několik. Například od kolemjedoucího řidiče taxíku. Po půlnoci totiž v důsledku požáru restaurace v horním patře budovy posléze popraskala okna a plameny vyšlehly ven. Hasičitam byli za chvíli. Na místo vyjeli v 00.21 hodin.

"Po příjezdu hasičů na místo byla zasaženacelá plocha výčepu a salonku a byla zničena skleněná výplň pláště budovy," vyprávěl ředitel českokrumlovského hasičského záchranného sboru Pavel Rožboud.Majitel hospody je upozornil, že uvnitř se nachází osoba, která přespává v provozní části. Hasiči se pro ni okamžitě vypravili. Dostali se k ní chodbou po schodech a uvnitř zakouřené místnosti ženu našli. Vyvedli ji ven a ihned předali posádce záchranky, neboť se žena nadýchala kouře. Zdravotníci jiu odvezli do nemocnice. Odtud už je ale propuštěna, takže je v pořádku.

"Současně hasiči nasadili na požár dva útočné vysokotlaké proudy z vnějšku budovy a jeden do vstupní části resaturace. Na místě pomáhali i hasiči z Větřní s cisternou," líčil Pavel Rožboud. Požár hasiči zlikvidovaliv čase 2:40 hodin a předali restuaraci majiteli.

Žádnou větší škodu by neměla utrpět ani samoobsluha v přízemí. Voda tam sice nějaká zatekla,zřejmě způsobila skvrny na stropě, ale kapat by tam neměla. Podle posledních zpráv je prodejna v pořádku a je v provozu.

Předběžná škoda činí čtyři miliony korun, uchráněná hodnota 10 milionů korun. Příčinu požáru hasičišetří.

Více čtěte v pátečním vydání Českokrumlovského deníku.