Jedná se o bývalý zemědělský areál vedle silnice E 55 u křižovatky na Omleničku. Někteří z kolemjedoucích, z nichž kdosi zavolal hasiče, kromě mohutného dýmu vycházejícího ze střechy zahlédli, že uvnitř budovy je všechno v plamenech.

Na místo se sjely jednotky profesionálních hasičů z Kaplice, kapličtí dobrovolní hasiči i jednotka dobrovolných hasičů z Benešova nad Černou, rovněž krumlovští hasiči. V budově bylo uskladněné seno, které se ze zatím neznámého důvodu vznítilo.

„Střechu hasiči už uhasili, oheň je lokalizován, takže se nerozšiřuje. Zatím se nedá říci, jak požár vznikl,“ sdělil včera po 17. hodině ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově Pavel Rožboud, když jel na místo požáru.

Kolem 18. hodiny upřesnil: „Uvnitř seníku bylo uloženo deset balíků sena plus nějaké seno volné a v koutě igelity. Když hasiči, kteří obdrželi hlášení v 15.26 hodin, přijeli na místo, hořela plocha zaplněná senem a kromě toho už také střecha. V současnosti už jenom dohašujeme seno, které majitel vyváží se svým nakladačem ven ze skladu. Rozhodli jsme se nenechat seno uvnitř vyhořet, aby se budova ještě více nepoškodila.“

Seno bylo venku rozprostíráno a kropeno vodou. „Nikdo nebyl zraněn, škodu v této chvíli ještě není možné vyčíslit,“ doplnil Pavel Rožboud.

Mezi lidmi, kteří přihlíželi dění, zazněly hlasy, že majitel objektu měl prý už den předtím podezření, že se ve skladu zdržují nějací bezdomovci. V sobotu se tam prý šel podívat a údajně viděl, jak odtud někdo vyběhl. Ovšem jak to bylo doopravdy,je záležitost šetření.