Požár tam vypukl 13. března 2022 krátce po obědě. Na místo vyjelo sedm hasičských jednotek z okolí, včetně vojenské hasičské jednotky z Boletic. U požáru zasahovalo devět cisteren, automobilový žebřík a dopravní automobil, celkem téměř čtyři desítky hasičů. Vzhledem k rozsahu požáru a množství povolané techniky hasiči vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu.

Hořel lepenkový odpadový papír, který byl v balíkách rozložen částečně na volném prostranství mezi výrobními halami a částečně uložen pod ocelovým zastřešením. Veškerý hořící materiál byl mimo výrobní haly. Úsilí hasičů velmi komplikoval silný vítr. Požár se hasičům podařilo lokalizovat před 16. hodinou. Požářiště dohašovali celou noc, ale ani během pondělí nebylo hotovo.

„Pořád je tu plno práce,“ potvrdil v pondělí v poledne přímo z místa Pavel Rožboud, ředitel územního odboru Hasičského záchranného sboru Český Krumlov. „Likvidace žhnoucího papírového materiálu bude trvat dlouho, zřejmě několik dní.“ Oheň se již nešíří, provoz papíren běží dál. „Žhavý materiál pořád proléváme vodou a přehazujeme,“ popisoval Pavel Rožboud. „Máme tady k dispozici speciální hasičskou techniku – nakladače a nákladní auta. V areálu papíren hledáme místo, kam budeme již uhašenou hmotu převážet.“ Jedná se totiž o balíky slisovaného papíru, které se velmi těžko hasí. „Musíme je pořád hodně zkrápět vodou, je to mravenčí práce,“ doplnil Pavel Rožboud.

Také v pondělí ráno v likvidaci požáru pokračovalo sedm hasičských jednotek, později se jejich počet zmenšil na pět. Na místě pomáhají rovněž větřínští hasiči.

Požár se naštěstí týká jen hromad papíru venku. „Výroba nebyla požárem nijak dotčena, výrobní program jede podle plánu. Nikomu se naštěstí nic nestalo,“ řekl finanční ředitel JIP – Papíren Větřní Michal Morong.

Ještě v úterý 15. března se na místě požáru střídaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří dohašovaly požár hromad lepenkového papíru. "Zasahují profesionální hasiči ze stanice Frymburk a Český Krumlov a jednotky SDH obcí Rožmberk nad Vltavou - Přízeř a Větřní. Na požářiště byla vyžádána speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR, a to nakladač a Tatra 815, pomocí kterých je papír rozhrabáván a proléván vodou," doplnila mluvčí HZS JčK Vendula Matějů. "Následně je přeskladňován na jiné místo v areálu papíren."

Další speciální technikou, kterou hasiči využívali, bylo čerpadlo Hydrosub, který má HZS Jihočeského kraje dlouhodobě propůjčen ze zásob SSHR. "Jeho výkon 7 000 litrů za minutu je v tuto chvíli zásadní pro dodávku vody na požářiště. Příčina vzniku požáru je stále v šetření vyšetřovatele HZS a Policie ČR," dodala mluvčí.