Jak informoval policejní mluvčí Miroslav Šupík, dosud neustanovenému pachateli byla v jednom z bytů panelového domu v ulici Šumavská ve Větřní na Českokrumlovsku zima, a tak si v bytě přitopil čajovými svíčkami a grilem. "Už ale nedomyslel, že při topení v uzavřených prostorech je důležité mít zajištěný přívod čerstvého vzduchu. V bytě tak vznikal ve velké koncentraci oxid uhelnatý, který přiotrávil všech šest osob, které se v bytě spolu s ním nacházely. Čtyři z nich pak musela záchranná služba převést do nemocnice v Českém Krumlově na pozorování," popsal Miroslav Šupík.

Vytápění bytu tak může pachatele vyjít draho, neboť v případě dopadení a prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

"Vzhledem k výše uvedenému případu apelujeme na občany, aby při vytápění vnitřních prostor za pomocí například uhlí, plynu anebo dřeva měli vždy zajištěný přívod čerstvého vzduchu. Mohou tím předejít zdraví nebezpečným komplikacím spojeným s nadýcháním se oxidem uhelnatým," doplnil policejní mluvčí.