Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Tragická nehoda v Jablonci: Řidič osobního auta přehlédl seniora na kole a srazil ho. 79letý muž srážku nepřežil, informovala dnes policie.
Objev na vykopávkách na jihu Izraele: Archeologové našli pozůstatky kostela s více než 1500 let starými nástěnnými nákresy z doby Byzantské říše.
Policisté pátrájí po 12letém chlapci z Chomutova: Je hubený, vysoký asi 160 cm, má hnědé vlasy a modré oči. Naposledy ho lidé viděli včera ve škole v Údlicích.
Ženu z Vyškovska zlákala reklama na sociální síti: V podvodných investicích přišla o více než tři miliony korun. Podvodem se zabývají policisté.
Záchranáři spěchali k ČVUT Děčín: Muž, zřejmě pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, spadl ze čtyř metrů. Je vážně zraněný. Děti nahlásily únos dívky ve Strání: Dvacetiletou dívku včera hledali policisté, kriminalisté i vrtulníky. Auto únosců údajně ujelo na Slovensko.
Stoltenberg o válce na Ukrajině: Spojenci by podle něj měli přehodnotit omezení, která kladou Ukrajině pro používání zbraní, jež této zemi darovali.
Rapper Diddy je obviněn ze znásilnění: Sean Combs čelí obvinění ze sexuálního napadení, zneužití a genderově motivovaného násilí. Mělo se to dít v 90. letech.
Peking obviňuje Británii z falešných obvinění: Čína zemi viní z nesmyslné stigmatizace po nevyjasněné smrti muže obviněného ze špionáže pro Hongkong.
Zdraví dětí na prvním místě: Více než tři čtvrtiny Čechů souhlasí se zákazem prodeje energetických nápojů dětem a mladistvým.
Uribe obviněn z ovlivňování svědků: Kolumbijskému exprezidentovi hrozí až 12 let vězení za jejich podplácení.
Tématem francouzských voleb do EP: Určující je domácí politika. Válku na Ukrajině neúspěšně otevírá Macron, konflikt v Pásmu Gazy pak krajní levice.
Horský klenot se vrátil do britských hor: Britové vysadili rostlinu lomikámen, která ve volné přírodě vyhynula. Její lokace je tajná, aby byla chráněná.
Situace na frontě: Ruská armáda od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla o 500 tisíc mužů, tvrdí Kyjev.
Válka v Pásmu Gazy: V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na město Rafah.
Válka na Ukrajině: Většina Ukrajinců, kteří získali v Česku dočasnou ochranu, dostává od státu potřebné informace rychle a kvalitně.
Británie mění pravidla pro zájemce o práci: Zvyšuje povinně garantované mzdy. Znamená to, že zaměstnavatelům se mnohdy nevyplatí zaměstnat lidi ze zahraničí.
Greendeal V Evropské unii: EU výrazně zlepšila své výsledky týkající se snahy o zpomalení klimatických změn díky zavedení Zelené dohody.
Násilné protesty v Nové Kaledonii: Francie začala s evakuací svých turistů z území, kde i dnes pokračují nepokoje. Zemřelo při nich už 7 lidí.
Dnes vrcholí festival v Cannes: Na prestižní filmové přehlídce se o hlavní trofej, Zlatou palmu, uchází 22 snímků z evropské i hollywoodské produkce.
Vědci objevili teoreticky obyvatelnou planetu: Je velká jako Země, ale větší než Venuše. Obíhá kolem malé hvězdy vzdálené asi 40 světelných let.
Přestavba mešity v Číně: Poslední velká mešita v zemi, přišla o prvky islámského stylu. Už nemá své kopule a minarety nabraly asijský nádech.
Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne: První možností je zkrátit pracovní týden na 35 hodin, druhou zavést volné pátky.
Lloyd Austin jde na operaci: Americký ministr obrany dnes podstoupí lékařský zákrok, během něhož ho zastoupí náměstkyně Kathleen Hicks.
Válka na Ukrajině: Ruské síly v noci zaútočily raketami na Charkovskou oblast a poškodily vzdělávací instituci, informoval Kyjev.