Cukrárnu otevřela v samém závěru loňského roku a svým zákazníkům tu od úterý do neděle připravuje denně téměř stovku zákusků s francouzským nádechem. „Snažím se vybírat co nejkvalitnější suroviny. Pracuji zásadně s belgickou čokoládou Callebaut, díky které jsou zákusky dochucené, ale ne přeslazené. Jsou hutné, ale zároveň vám z nich není těžko. K tomu používám vanilku z Madagaskaru, která je silná, výrazná,“ přibližuje Kateřina složení svých zákusků.
Nejoblíbenější je podle ní u zákazníků hruška a paris brest s pistáciemi. „Každý má své chutě. Přijde si něco vyzkoušet a pak se vrátí k tomu, co mu chutnalo nejvíc. Já se snažím, aby byl každý můj zákusek pro zákazníka zážitkem. Aby si ho vychutnal a odcházel ode mě s lepší náladou a potěšením na duši,“ říká sympatická Jihočeška.
Splnila si sen a navíc se svými čaji a dalšími výrobky sbírá Jitka Šimůnková i řadu ocenění:
K dokonalému výsledku podle ní nestačí jen kvalitní suroviny, ale také dokonalá ruka. „Člověk si to nějak zajede a pak zkouší a zkouší, řekla bych ale, že se k tomu musí takzvaně propéct,“ myslí si.
Sama se začala pečení více věnovat, když se s manželem přestěhovala na Moravu. „Už dřív jsem pekla potahované dorty, figurky. Ale až na Moravě jsem se do toho vrhla. Tam jsem také poprvé v životě ochutnala nejlepší větrník a řekla si, že ho tím svým chci překonat. To byl takový můj cíl,“ směje se Kateřina při vzpomínce na svou cukrářskou cestu.
Učila se od mistrů
A tady začíná ještě jedna velmi důležitá kapitola podnikatelské příběhu této maminky dvou dětí. Kapitola o obrovské lásce – Katky k cukrařině a lásce manžela ke své ženě. I díky němu si může totiž Katka svůj sen o francouzské cukrárně plnit.
„Když jsme se stěhovali z Moravy zpátky sem na jih Čech, měli jsme dvě možnosti. Buď ty peníze, které jsme získali za prodej našeho domu, vložit do koupě bydlení v Budějovicích, nebo je dát do mého podnikání a vzdělávání se. Manžel mi tehdy řekl, ať si splním sen, za což jsem mu nesmírně vděčná,“ říká.
A tak začala navštěvovat ty nejlepší kurzy u těch nejlepších učitelů. „Dojížděla jsem na cukrářské kurzy do HF Pastry Academy k Heleně Fléglové, sledovala na Instagramu známé šéfcukráře jako je Cédric Grolet a začala svoje hranice posouvat dál a dál,“ říká Kateřina Kloudová, podle které je cukrařina právě i o lásce.
„Pokud k tomu člověk nemá lásku, nemůžou ty dezerty vypadat tak, jak vypadají, a chutnat tak, jak chutnají,“ myslí si.
Nápad ve vlaku
A kdo stojí za názvem? „Vymyslel ho můj dobrý kamarád Jan Štěrbák, který nám kromě jiného navrhoval i letáčky nebo třeba slogany. Psal mi, že jede vlakem a že ho napadl název Slaďme se. K tomu připsal příběh a bylo to. Okamžitě jsem se do toho názvu zamilovala,“ říká.
Dobrou odezvu má nejen název, ale hlavně zákusky u zákazníků, z nichž někteří se k ní vrací opakovaně. „Další zákazníci chodí na doporučení, což je krásné, sledují můj Instagram a už se naučili chodit dopoledne, protože ví, že odpoledne mívám vyprodáno, což je něco neskutečného,“ říká pokorně.
Klára Mahdal razí cestu moderní cukrařině, kterou předvádí každou sobotu večer v televizní soutěži:
Měla strach vykročit do neznáma, ale dnes je na sebe pyšná. „Dala jsem do toho celou svou energii, srdce a vášeň, a nádherně se mi to vrací. Miluju, když ke mně lidé přijdou, aby mi řekli, že pro ně byl zákusek extází,“ prozrazuje Kateřina Kloudová.