Každý pes je osobnost. Přestože psi různých plemen mají předem popsané společné charakterové vlastnosti, nikdy nezapomínejme, že i tady mohou být výjimky. Záleží často na výchově konkrétní psa, jeho návycích nebo stáří. Proto opatrnosti není nikdy na škodu. Pokud budete pořizovat pejska do rodiny s malými dětmi, máme pro vás několik tipů na osvědčená plemena těchto domácích mazlíčků

Jak si vybrat nejlepší psí plemeno:

| Video: Youtube

Žebříčky „rodinných psů“ často vyhrávají labradorský a zlatý retrívr. Tito psi patří v České republice k nejoblíbenějším plemenům a říká se o nich, že jsou vhodní ke všem věkovým kategoriím. Díky své milé, přátelské povaze a bystrosti se velmi dobře cvičí a často se využívají jako společenští psi nebo při canisterapii. Jsou oddaní svému pánovi a k dětem se chovají velmi přátelsky.

Pudli se umí učit

Mezi velmi oblíbené rodinné psy patří u nás pudli. Také tito psi bývají často vycvičeni jako terapeutičtí nebo vodicí psi. Pudli bývají v literatuře označováni za nejinteligentější psí plemeno na světě, protože mají skvělé schopnosti učit se. Jsou hraví a mají hezký vztah ke své rodině, i když si rozumějí spíše s většími dětmi. Mohou totiž hůře snášet dětský křik. Pudli mohou být také roztomilým módním doplňkem.

Velmi přátelští k dětem jsou němečtí boxeři, kteří své malé společníky doslova milují a rádi si s nimi hrají. I když jsou to větší psi, umí být něžní. Jsou inteligentní, dobře se učí a vycvičují. Němečtí boxeři se často využívají i jako hlídací psi. Výhodou je, že si dokážou hrát s dětmi a umí je i bez potíží ochránit.

Stafordšírský bulteriér děti miluje

Stále častěji můžeme potkávat mladé rodiny s dětmi v doprovodu stafordšírského bulteriéra. Toto plemeno je u nás v posledních letech velmi populární právě pro svou přátelskou a milou povahu. I když mnoho lidí se jej obává jako bojového plemene, tito psi klamou tělem. Stafordšírský bulteriér totiž miluje i nejmenší děti a vydrží s nimi v přátelském duchu i divočejší hry. 


Nahrává se anketa ...

Oblíbené boloňské psíky děti doslova milují. Může za to jejich milý vzhled, který připomíná plyšovou hračku. Tito pejsci mají přátelskou a veselou povahu a rádi si hrají. Vhodní jsou pro lidi s mírnou alergií, protože jejich výhodou je, že téměř nelínají. Boloňák má rád společnost, proto je v blízkosti děti velmi rád a vydrží s nimi i delší hrátky.

Také mopse si zamiluje každé dítě. Může za to jeho roztomilý zdánlivě zamračený vzhled, přesto patří psi tohoto malého plemene k velkým milovníkům své rodiny. Mezi jejich přednosti můžeme zařadit to, že jsou jen velmi zřídka agresivní. Mopsi jsou přátelští, klidní, rádi si hrají a jsou svou povahou ideální pro rodiny s dětmi. 

Stejně tak mezi oblíbená rodinná psí plemena u nás patří bostonský teriér. Tito laskaví, milí a společenští psi milují pozornost svých blízkých, proto jim nedělá dobře samota. Mají rádi, když jsou středem pozornosti a mají velkou radost ze společnosti dětí. Dokážou se lehce přizpůsobit a nejsou agresivní.