Výsledky ankety Sportovec regionu Jihočeského kraje 2019 v kategorii "Jednotlivci", kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českou unií sportu a s Jihočeským krajem. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v úterý 17. prosince v DK Metropol v Českých Budějovicích.

Průběžně vedoucí pilot letošní světové letecké série Red Bull Air Race Martin Šonka na leteckém dni v Poličné; sobota 27. července 2019Zdroj: Deník / Josef Beneš

1.  Martin Šonka

Aeroklub Tábor, letecká akrobacie 3. místo v seriálu světového šampionátu Red Bull Air Race 2019, 3. místo na mistrovství světa v letecké akrobacii ve francouzském Chateauroux - v disciplíně freestyle

Anežka Paloudová.Zdroj: Martin Hladik

2. Anežka Paloudová

SK Vltava Český Krumlov, kanoistika MS ve sjezdu (sprintu) na divoké vodě – 2. místo (K1-ženy) – Seu d’Urgell, Španělsko, ME ve sjezdu na divoké vodě – 3. místo (K1-ženy), ME ve sjezdu na divoké vodě – 3. místo (C1-ženy) oboje Bovec, Slovinsko, MS družstev ve sjezdu (sprintu) na divoké vodě – 1. místo (3xK1-ženy), člen družstva – Seu d’Urgell, Španělsko, ME ve sjezdu družstev na divoké vodě – 1. místo (3xK1-ženy), člen družstva, ME ve sjezdu (sprintu) družstev na divoké vodě – 1. místo (3xK1-ženy), člen družstva, oboje Bovec, Slovinsko

Účastník LOH v Londýně 2012 Karel Lavický při tréninku nepohrdne vodami Lipenské přehrady, kde windsurfingu propadl.Zdroj: Petr Vitoň

3. Karel Lavický

 Yacht club DIM Bezdrev, jachting vyjetá kvalifikace pro účast na OH 2020 v lodní třídě RS:X. 5. místo na ME v lodní třídě Raceboard, 2. místo v závodě Czech supercap v lodní třídě Raceboard.

Závodník jindřichohradeckého TC Vajgar František Linduška.Zdroj: Jan Vaněk

4. František Linduška

TCV Jindřichův Hradec, triatlon mistr ČR ve sprint triatlonu, akademický mistr ČR v triatlonu, 9. místo - ME TT Weert, Holandsko – štafeta, 16. místo - Agadir,Maroko, Africký pohár v triatlonu, 16. místo - Tiszaujvaros, Maďarsko – Světový pohár v triatlonu, 17. místo Cape Town, JAR - Světový poháru v triatlonu

Závodník ČEZ CT Tábor Michael Boroš.Zdroj: Deník/ Kamil Jáša

5. Michael Boroš

ČEZ CT Tábor, cyklokros mistr ČR v cyklokrosu v kategorii Elite, 5. místo na mistrovství ČR na silnici v kategorii Elite. Vítěz Českého poháru, Toi Toi Cup v cyklokrosu v kategorii Elite

Martin MichekZdroj: Deník/ Jan Škrle

6. Martin Michek

Buksa team, motorismus mistr Evropy v motokrosu ve třídě Open, vítěz závodu motocyklů do strmého vrchu

Jihostroj České Budějovice v extralize, Radek MachZdroj: Deník/ Radka Doležalová

7. Radek Mach

VK Jihostroj České Budějovice, volejbal kapitán vítězů extraligy a ČP, účastník Ligy mistrů

David Ledecký se raduje na Letné z gólu na 3:2 pro Dynamo.Zdroj: Deník/ Jan Škrle

8. David Ledecký

SK Dynamo ČB, fotbal nejlepší střelec ve Fotbalové národní lize v sezóně 2018/2019 – 18 branek. Opora týmu v I. Lize

Barbora Havlíčková veze domů z MS v běhu do vrchu stříbro.Zdroj: Deník

9. Barbora Havlíčková

TJ Čtyři Dvory, atletika 1.místo běh do vrchu, mistrovství Evropy juniorů, juniorek, (Zermatt,Švýcarsko), 1. místo běh na 3000m, mistrovství ČR juniorů, juniorek, na dráze (AK Olomouc), MS běh do vrchu v Argentině, 2. místo v kategorii juniorek.

Pavel PýchaZdroj: Deník/ Jan Škrle

10. Pavel Pýcha

ČEZ Motor České Budějovice, hokej kapitán a nejproduktivnější obránce ČEZ Motor ČB, který vyhrál první Chance ligu a v letošním ročníku je s náskokem v čele