Otužilecké radovánky
KDY: Od 12.30
KDE: U Ševčíků, Kaplice
ZA KOLIK: Zdarma

Přidejte se k otužilcům, kteří mají v sobotu po poledni sraz v Kaplici. Do Malše se můžete ponořit s nimi, anebo je přiďte podpořit svou přítomností.  

Lakomá Barka a KKO 
KDY: Od 18 hodin 
KDE: Synagoga, Český Krumlov
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné 

Lakomá Barka & Krumlovský komorní orchestr zvou na koncert. Vánoční písně a koledy v osobitých aranžích českokrumlovské dámské kapely spolu se smyčcovým orchestrem.

Žestě 200 v Boleticích
KDY: Sobota od 17 hodin
KDE: Kostel sv. Mikuláše v Boleticích
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Buďejovický žesťový ensemble Žestě 200 pořádá vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše v Boleticích. Koncert je podpořen obcí Kájov 

Vánoční disko 
KDY: Od 20 hodin
KDE: KD Kaplice
ZA KOLIK: 100 korun 

Na vánoční disko, pro starší 15 let, můžete zajít v sobotu večer do kaplického kulturáku.  

Oldies Disco
KDY: Od 21 hodin 
KDE: Country Saloon Kaplice
ZA KOLIK: 50 korun

Na vánoční oldies disco můžete zajít do Country Saloonu v Kaplici.  

Betlémské světlo
KDY: Od 14 do 18 hodin 
KDE: Regionální muzeum Český Krumlov
ZA KOLIK: Zdarma 

Rozdávání Betlémského světla organizuje Skautský oddíl Český Krumlov na nádvoří Regionálníha muzea v Českém Krumlově.

Adventní sobota na krumlovském náměstí  
KDY: Od 14.30
KDE: Náměstí Svornosti, Český Krumlov 
ZA KOLIK: Zdarma

Program adventní soboty: 14:30 Kolibříci – představí se kapela dětí z DDM ve složení trubka, příčná flétna, violoncello, kytara a klavír; 15:30 Chansonet - českobudějovická autorská kapela CHANSONET vznikla v roce 2015 rozšířením zakládajících členů Písňové federace budějckých muzikantů (PFBM). Vlastní písně hraje v obsazení kytara-zpěv, klávesy-zpěv, basová kytara a bicí. Volně se pohybuje v oblastech blues, folk, rock a swing. Hudba a texty písní se vzájemně doplňují a vytváří pestrou škálu od tanečně humorných nálad až po melancholicky zadumané; 16:45 Dětskej pokojíček – šestičlenná kapela z Velešína s kombinaci rockpopu a folku, která srší pozitivní energií. Pořádá: Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, z.s. Místo konání: Náměstí Svornosti, Český Krumlov 

Adventní zvěřinec na klášterním dvoře 
KDY: Od 11 do 17 hodin
KDE: Klášterní dvůr, Český Krumlov 
ZA KOLIK: Zdarma, zpoplatněna jízda na poníkovi 

Kláštery Český Krumlov a Volnočasové přírodní centrum Pepíno v Pyramidě z.s. pro vás připravili ohrádku s živými zvířátky přímo na Klášterním dvoře. Těšit se můžete na ovečky, králíky, slepice, kachny či projížďky na ponících. Klášterní dvůr, vstup zdarma, projížďky na ponících jsou zpoplatněny, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč. 

Vánoční tvoření v klášterech
KDY: Od 11 do 17 hodin 
KDE: Velký sál, Kláštery Český Krumlov 
ZA KOLIK: Zdarma/Klášterní mince 

V rámci vánočního tvoření pro malé i velké se můžete těšit na výrobu svíček, mýdel, ozdob z korálků či výrobky ze včelího vosku, vánočních pohledů a nejrůznějších dárečků pro vaše blízké a přátele. Navštivte vánoční tvoření s pohodovou klášterní atmosférou u roztopených kachlových kamen. Velký sál a Seminární místnosti, vstup na akci zdarma, platidlo za výrobky Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč. 

Živý betlém v Dolním Dvořišti  
KDY: Od 17 hodin
KDE: Od 17 hodin na náměstí v Dolním Dvořišti
ZA KOLIK: Zdarma

Živý Betlém již podruhé zahrají ochotníci z Horního Dvořiště a Českého Heršláku. Je to příběh starý přes 2000 let, kdy v Judské zemi, jež byla pod římskou nadvládou a spravoval ji král Herodes, se narodilo v městě Betlémě dítě nazvané Ježíš. Pokud se chcete dozvědět, jak to opravdu bylo, podívejte se na představení v parku na návsi v Dolním Dvořišti v sobotu 21.12.2019 v 17 hodin. 

Kaplický pěvecký spolek
KDY: Od 17 a 19 hodin 
KDE: Kostel v Rožmitále na Šumavě a kostel v Benešově nad Černou 
ZA KOLIK: Neuvedeno

Kaplický pěvecký spolek vystoupí v 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Rožmitále na Šumavě a v 19 hodin v kostele sv. Jakuba Většího v Benešově nad Černou.  Poté bude v kostele předávání Betlémského světla.