Chovatelská výstava v Besednici.KDY: Sobota od 9 do 17 hodin, neděle 9 až 12 hodin 
KDE: Besednice, Chovatelský areál 
ZA KOLIK: Možnost tomboly

Okresní výstavu drobného zvířectva pořádá ZO ČSCH Besednice v sobotu a neděli v chovatelském areálu v Besednici. V pátek od 12 hodin je na programu hodnocení zvířat bez přístupu veřejnosti. V sobotu zájemci všeho věku mohou výstavu navštívit od 9 do 17 hodin, v neděli od 9 do 12 hodin. Bude bohatá tombola a možnost zakoupit si chovná zvířata.

Kájovská pouť 
KDY: Sobota a neděle od 8 hodin
KDE: Kájov
ZA KOLIK: Zdarma, ceny dle atrakcí 

Tradiční Kájovská pouť se koná o celém víkendu na silnici za kolejemi směr vlaková zastávka.

ck tipy vodácký maratonKrumlovský vodácký maraton
KDY: Sobota celý den
KDE: Podél Vltavy
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 12. října 2019 se na řece Vltavě uskuteční již 17. ročník Krumlovského vodáckého maratonu - účastnicky největší sportovní akce ve městě a jedné z účastnicky největších sportovních akcí jihočeského regionu. Závodu se účastní přes tisíc příznivců vodních sportů z 25 zemí světa, mezi nimi mimo jiné také skifaři Václav Chalupa a Ondřej Synek. 

Natáčení filmu Nabarvené ptáče,který režíruje Václav Marhoul,ve vojenském újezdu Boletice u Českého KrumlovaVáclav Marhoul uvede Nabarvené ptáče
KDY: Sobota od 17.30 
KDE: Český Krumlov, Kino Luna 
ZA KOLIK: 140 Kč

V sobotu 12. října v 17:30 přijede režisér Václav Marhoul uvést svůj nejnovější počin, drama Nabarvené ptáče. Film se natáčel mimo jiné v Českém Krumlově a Marhoul pro svůj film získal nejen herecké hvězdy první velikosti Stellana Skarsgårda a Harveyho Keitela, ale také krumlovského rodáka Petra Kotlára pro roli malého chlapce, kterého osud vláčí nebezpečným světem válkou zmítané Evropy. Nabarvené ptáče proniklo do hlavní soutěže benátského filmového festivalu, což se českému filmu povedlo po 25 letech.

Nordic Walking - Štifterova stezka
KDY: Sobota od 10 h 
KDE: Okolí Horní Plané 
ZA KOLIK: Zdarma

Pojďte si v Horní Plané protáhnout tělo na 5 km dlouhou Štifterovu stezku. Projdete ji od začátku až do konce, neminete ani Jezerní vyhlídku. Sraz v Infocentru na náměstí v 10 h. Pití a svačinu s sebou.

Princeznovské odpoledne s lišákem Foxem v Království lesa.
KDY: Sobota éd 13 hodin
KDE: Lipno nad Vltavou, Království lesa
ZA KOLIK: V ceně vstupného

Zábavné odpoledne s maskotem lišákem Foxem, který nezkazí žádnou zábavu. Potkat ho můžete každou sobotu v říjnu v Království lesa na Lipně. Tentokrát si pro vás lišák představil vskutku princeznovskou zábavu. Od 13:00 hodin budete moci vyrábět královské korunky, šatičky a různé doplňky, které nesmí chybět žádné princezně. V 15 hodin na vás čeká také pohádka pro malé i velké.

Novohradsko pohledem legendárních českokrumlovských fotografů Josefa a Františka Seidelových.Černobílý Fotoateliér Seidel
KDY: Sobota celý den
KDE: Podél Vltavy
ZA KOLIK: 120/80 Kč

Museum Fotoateliér Seidel návštěvníkům otevře dveře do temné komory i ateliéru osvětleného podzimním sluncem. Hned po 9. hodině ranní a pak ve 14 hodin se na starých fotografiích probudí patřičně okomentovaný původní dřevěný Zimmerův ateliér, který stával v zahradě domu již v 80. letech 19. století. V každou celou hodinu vám pak v praxi předvedeme, jak se pracovalo s ateliérovým fotoaparátem Globika, následně pak s vývojkou a ustalovačem pod červeným světlem v temné komoře.
Promítání historických fotografií s komentářem: od 9.00 a od 14.00 hod. Ateliér a temná komora: od 10.00, 11.00 a 13.00 hod. Vstupné stejné jako na prohlídky muzea plné: 120,- Kč, snížené: 80,- Kč, rodinné: 240,- Kč. Rezervace míst: info@seidel.cz nebo na tel. 736 503 871.

Dětská podzimní burza
KDY: Sobota od 8.30 do 11.30 
KDE: Křemže, sál radnice
ZA KOLIK: Zdarma

Přijďte v sobotu dopoledne na tradiční burzu do sálu radnice ve Křemži. Na burze můžete prodat i koupit dětské oblečení a obuv, kočárky, autosedačky, sportovní potřeby a hračky. Pro prodávající - prodejní místo si předem rezervujte na tel: 607686605.

Bylinkové odpoledne Radmily Malinovské 
KDY: Sobota 
KDE: Český Krumlov, Kláštery 
ZA KOLIK: 150 Kč

Přednáška o tam, jaké bylinky jsou vhodné pro podzimní odpočinek a regeneraci, jak se můžeme připravit na zatížené dýchací cesty a tlusté střevo a co dobrého můžeme udělat pro svůj žaludek, slinivku a slezinu. Které sklizené plody ovlivňují naše zdraví a jak? 14.00 hodin, Klášterní zahrada (příp. Velký sál), 150 Kč, možnost využít slevy z Návštěvnické karty.