Vánoční diskotéka a Ježíškovy radovánky 
KDY: Sobota od 15 hodin
KDE: Tělocvična ZŠ Větřní
ZA KOLIK: Zdarma

Srdečně jste zváni, malí i velcí, děti i dospělí, v sobotu v 15 hodin do tělocvičny nové ZŠ Větřní na předvánoční odpoledne plné písniček a soutěží.    

panenky pro unicefŠití panenek pro UNICEF
KDY: Sobota od 11 do 17 hodin
KDE: Kláštery Český Krumlov, Velký sál
ZA KOLIK: Zdarma

Šití panenek pro UNICEF s módní návrhářkou Liběnou Rochovou, ředitelkou UNICEF Pavlou Gomba a režisérem Václavem Marhoulem. Vánoční svátky jsou obdobím radosti a porozumění. Obdarujte sami sebe dobrým skutkem a přijďte ušít panenku pro UNICEF. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla „svoji rodinu“. Pokud se chcete o této aktivitě UNICEF dozvědět víc, podrobné informace najdete na https://www.unicef.cz/jak-pomoci/e-shop/adopce-panenek. V rámci akce můžete panenku nejenom ušít, ale i adoptovat. Čeká na vás příjemné klášterní prostředí a pohoda u roztopených kamen. Akci přijde podpořit například režisér Václav Marhoul či českokrumlovská kapela CHLAPI V SOBĚ. Hlavním partnerem akce je společnost Paventia. 

Slavnostní předání auta hasičům 
KDY: Sobota od 15 hodin 
KDE: Velešín, hasičská zbrojnice
ZA KOLIK: Zdarma

Přijměte pozvání na slavnostní předání a žehnání nového dopravního automobilu Mercedes-Benz Sprinter DA L2Z. Tento vůz nahradí starý dopravní automobil Avia 30, který ve Velešíně sloužil místním hasičům od 13. března 1982. Dopravní automobil byl pořízen městem Velešín s přispěním Ministerstva vnitra, Jihočeského kraje a společnosti ČEZ. 

Krampus Show Kaplice 
KDY: Sobota 
KDE: Kaplice
ZA KOLIK: 300 korun 

Kaplicí projde v sobotu průvod 700 masek krampusů, kteří přijedou z jižního Tyrolska, z Německa a celého Rakouska s pekelnými vozy s ohňovou show. Veškeré informace k dopravě, parkování a pokyny pro účastníky na www.krampuskaplice.cz a na facebookovém profilu akce. Parkování bude na vyhrazených plochách zdarma.  

Rockové vánoce
KDY: Sobota od 20 hodin
KDE: KIC Horní Planá
ZA KOLIK: 60 korun

Tradice Rockových Vánoc pokračuje letošním ročníkem. Těšit se můžete na skvělé kapely, které pro Vás vybral patron Václav Votruba. 

ck tipy robert křesťan druhá tráváRobert Křesťan a Druhá tráva 
KDY: Sobota od 19 hodin 
KDE: Synagoga Český Krumlov, Za Soudem 182 
ZA KOLIK: 250 Kč

Tradiční vánoční koncert Roberta Křesťana & Druhé Trávy se koná v sobotu v synagoze, předprodej v Infocentru Český Krumlov. 

Poslední leč
KDY: Sobota od 19 hodin
KDE: Přední Výtoň, penzion Vyhlídka
ZA KOLIK: Zdarma

Myslivecký spolek Hajmíny Skubice ve spolupráci s firmou Kerim spol. s. r. o. zvou na tradiční Poslední leč, která se koná 14. 12. 2019 od 19 hod. v Penzionu Vyhlídka. K poslechu i tanci hraje K-klub. Bohatá tombola. Vstup zdarma. 

Adventní komentované prohlídky kláštera minoritů 
KDY: Sobota od 17 a 18 hodin
KDE: Kláštery Český Krumlov
ZA KOLIK: 150 korun

Prožijte jedinečnou atmosféru klášterů za svitu svící. Přijďte si oddechnout od předvánočního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů. Využijte i možnosti podívat se na sváteční Krumlov z neobvyklého pohledu klášterní spojovací chodby. Prohlídky se konají každou adventní sobotu, začátky prohlídek: 17 a 18 hodin. Omezená kapacita, vstup 150 Kč, možnost rezervace předem v Návštěvnickém centru.