Kostel Umučení sv. Jana Křtitele v Zátoni.Koncert duchovní hudby 
KDY: Sobota od 17 hodin
KDE: Kostel Stětí sv. Jana Křtitele v Zátoni
ZA KOLIK: Vstup volný

Účinkující: Rodina Balkova, Vydrova a Watzko – housle, zpěv, varhany, Kateřina Zemanová - příčná flétna, viola da gamba Místo vstupného prosíme o dar na další opravu kostela.

Sváteční dvojjazyčná mše 
KDY: Neděle v 11.15
KDE: Zátoňský kostel
ZA KOLIK: Vstup volný

V neděli 1.září 2019 v 11.15 hodin se v zátoňském kostele koná sváteční dvojjazyčná mše na oslavu patroncia celebrována prelatem Píchou a paterem Müllerem. Po skončení mše je možnost prohlídky kostela. Pořádá Podpůrný spolek stětí sv. Jana Křtitele v Zátoní (Ottau) o. s. / Förderverein Kirche St. Johannes Enthauptung Ottau e.V

Extrémní závod Geroy 2019 v PřerověExtrémní překážkový závod Gorilla Race 
KDY: Sobota od 8 hodin 
KDE: Motokrosový areál Blanská kotlina u Kaplice
ZA KOLIK: Vstup volný

V motokrosovém areálu v Blanské kotlině se od 8 hodin od rána koná 1.ročník extrémního překážkového běhu s názvem Gorilla Race. Jsou připraveny dvě různé obtížnosti a závod pro děti: Angry gorilla - 10 km/ 30 překážek Gorilla - 5 km/ 15 překážek Baby gorilla - 700m/ 7 překážek Závod účastníky prověří jak po fyzické stránce, tak i po té psychické. Zjistíte zda netrpíte závratěmi či klaustrofobií. Pokud se přijdete jen podívat a podpořit známé, bude pro Vás připraven celodenní program. Soutěže pro diváky, malování na obličej pro děti, skákací hrad a spousty dobrého jídla.

Kaplické slavnosti 
KDY: Sobota od 13 do 24 hodin
KDE: Kaplice, Městský park 
ZA KOLIK: Vstup volný 

Ve 13 hodin je slavnostní zahájení slavností, o hudbu se postarají Ondřej Ruml, Balage Band (Ota Balage), Queen Must Go On, Tlustá Berta, koncerty jsou i v pivním stanu (Jižani, Dixie Old Boys, Gin F#, Fontanela, Dětský Pokojíček, Rock Band). Od 13 do 17 hodin je Aristokratická a lidová zábava hraběte Buquoye (žonglování praporem, škola šermu, obří desková hra, barokní posezení v trávě, lukostřelba, kuželky, výcvik mušketýrské gardy, projížďka na koni, jezdecký trenažér, molitanová bitva, ukázky řemesla kaplického kata, filmová zbrojnice aneb vyfoťte se ve zbroji známého filmu, fotokoutek: vyfoťte se v romantickém kostýmu rodiny Buquoyů. 

Kapela ArgemaRock Fest na Plovárně
KDY: Sobota od 16.30
KDE: Koupaliště Větřní
ZA KOLIK: 200 Kč

Crawal, Locomotive, Satisfvcktion, Miloš Dodo Doležal a Argema, to je program větřínského Rock Festu, který se koná v rámci kulturního programu Plovárna Větřní 2019, který organizuje město. 

Eva Mišíková & E+Mausy 
KDY: Sobota od 18 hodin 
KDE: Krasetín, restaurace U Kuchařů 
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné 

Básnířka, překladatelka a zpěvačka Eva Mišíková tvoří spolu s doprovodnými muzikanty (zvanými Mausy) jádro ryze undergroundového tělesa E+Mausy. Svou zkušebnu má kapela nedaleko benediktinského „emauzského“ opatství v Praze. Ze spojení Eviných básní a sklepních improvizací Mausů zde postupně spatřily denní světlo svébytné a ucelené skladby, hudební variace a texty tu k osvěžení, tu k zamyšlení… Eva občas vystupuje i s rodinným hudebním „klanem“ Mišíků, pod názvem Nechte zpívat Mišíky. S legendárním muzikantem, Eviným manželem Vladimírem, synem Adamem a zpívající herečkou Bárou.

Hledání klášterního zlaťáku 
KDY: Sobota od 10 do 18 hodinVelký sál a seminární místnost, půda, klášterní zahrada i sklepení, tam všude zažívaly dobrodružství na letním příměstském táboře v českokrumlovských klášterech.
KDE: Kláštery Český Krumlov
 
ZA KOLIK: 90 Kč/dítě, doprovod zdarma 

Přijďte se rozloučit s prázdninami do klášterů a projít se stezkou plnou hádanek, šifer a úkolů. Vyzkoušejte svou odvahu, důvtip a zručnost. Na každé dítě čeká na konci odměna.

Hradozámecká noc 
KDY: Sobota večer 
KDE: Klášter Zlatá Korun
ZA KOLIK: 100/150 korun 

Od 19 hodin Bestiolini musichae: Barokní koncert s dobovými nástroji v křížové chodbě (vstupné 150 korun). Od 20.30 večerní prohlídka kláštera vybranými prostorami. Součástí je i kratší hudební vystoupení na kostelní varhany z roku 1699. Vstupné 100 korun. 

ck tipy traktoriádaTraktoriáda
KDY: Sobota od 12 hodin
KDE: Horní Planá, louka na Dobré Vodě 
ZA KOLIK: Vstup volný

Registrace traktorů (kategorie jsou dvě – traktory tovární a domácí výroby) začne v 11 hodin. Poplatek je 160 korun. Soutěžní jízdy se uskuteční od 13 do 17 hodin. Samotné soutěži bude předcházet spanilá jízda městem, která se uskuteční ve 12.30 hodin. Vyhlášení výsledků a předání cen je naplánováno na 18. hodinu. „Večer pak na akci naváže vystoupení besednické rockové kapely Tabasco, která bude lidi bavit až do půlnoci,“ zve ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Plana Lucie Roubínová. „Upozornit také musím na ukázky akrobatické jízdy přes překážky na kolech MTB a BMX – Funy Trial Show, které jsou v plánu od 17 hodin.“ Vstupné je zdarma a na místě bude postaven party stan s občerstvením.

Matračkyáda 
KDY: Neděle od 14 do 18 hodin
KDE: Český Krumlov, Myší Díra (Parkán)Matračkyádu v neděli 1. září od 14 hodin pořádá českokrumlovský spolek Prádelna.
ZA KOLIK: Vstup volný


Splouvání na duších a matračkách po Vltavě „malým okruhem“ (okolo vnitřního města a přes Myší díru); ta se pro příležitost matračkyády otevře od 14 do 18 hodin; před vyplutím proběhne kurz lepení duší, proto je záhodno „recyklovat“, tedy přinést i stará plavidla, která vám už dlouho leží ve sklepě; k pití i čepované pivo! Akci pořádá spolek Prádelna. Za spolupráci při otevření Myší díry spolek děkuj Daliboru Cardovi a Hotelu Mlýn. Více na http://pradelnazije.cz.