Vycházka po blatech

Projděte se po 2,6 km dlouhé naučné stezce Borkovická blata, která vám nabídne na 30 zastaveních zajímavé informace o flóře a fauně rašeliniště i o těžbě rašeliny, která zde vznikla před více než 10 tisíci lety a dosahovala hloubky 4 až 8 metrů. Okruh si projdete po povalových chodnících. Na stezku vstoupíte 1 km severně za obcí Borkovice u Soběslavi.

Pověste ozdobu na vánoční stromek

Vánoční stromeček se bude zdobit od první adventní neděle po celý den na návsi v obci Kluky. Až do Vánoc může kdokoliv na stromeček zavěsit ozdobu, nebo vánoční vzkaz. Zpívání u stromečku se letos kvůli koronakrizi však konat nebude. U hasičské nádrže bude nainstalován betlém, který bude od neděle nasvícený.

Zazpívají z balkónu divadla

Každou adventní neděli zahrají v 17 h z balkonu táborského Divadla Oskara Nedbala muzikanti, aby vánočně naladili posluchače. Ti hudbu uslyší od divadelního betlému Máši Valterové, který bude k vidění ve vstupu do historické budovy divadla. První adventní neděli uslyšíte vánoční lidové písně, koledy Adama Michny z Otradovic a písně Johna Downlanda. Zahrají vám táborští hudebníci. Za klávesy usedne Karel Juráň, zazpívá a na kytaru zahraje Ivan Kubát. Vstup volný.

Výlet po jedné z nejstarších stezek

Užít si procházku můžete na 6,3 km dlouhé naučné stezce Cesta drahokamů, která patří k nejstarším. Vznikla totiž v roce 1968, aby seznámila veřejnost se zajímavostmi přírody v píseckých lesích a aby se veřejnost mohla učit poznávat přírodu a učit se o ní. Živou a neživou přírodu oblasti a pestrost minerálů poznáte na jednadvaceti zastaveních. Prochází z okraje Budějovického předměstí z Šobrovy ulice svahem lesa Amerika ažk chatě V Živci středně těžkým terénem.