Poslední šance na výstavu

Písek – Už jen do soboty 30. května navštívíte v Galerii Portyč výstavu Atelieru v Písku. K vidění na ní jsou akvarely, pastely, kresby uhlem, enkaustiky, japonská kaligrafie, fotografie, ale i výsledky výtvarných dílen jako linoryty (tisky na tašky) či svíčky. Co v loňském roce v Atelieru vzniklo, si můžete prohlédnout vždy od 14 do 17 h.

Farmářský den mezi paneláky

Mezi budějovickými paneláky vznikl první farmářský trh. Tzv. Májové trhy na sídlišti Máj se budou konat poprvé poslední květnovou neděli. Kromě produktů od jihočeských farmářů a rukodělných výrobků je součásti i doprovodný program s dětskými dílničkami, workshopy či dětskými divadly. Trhy se budou konat vždy jednu za měsíc mezi 9. a 15. h v prostoru Výměníku 1 na adrese J. Opletala 842. Podle spoluorganizátorky projektu Moniky Toncarové je cílem Májových trhů podpora sousedských vztahů a místní komunity. Rozšíří se i kulturní nabídka města v této lokalitě. „Májové trhy jsou koncipované jako pohodová nedělní akce, kde můžete posedět, dát si něco dobrého a užít si příjemný den s rodinou a sousedy.” říká Monika Toncarová.

Den dětí v hostinci

Kbelice – Den dětí oslaví v Kbelicích na Strakonicku o dva dny dříve, tedy v sobotu 30. května, a to Pohádkovým hodováním. Obsluhovat budou pohádkové postavy, uvidíte Sněhurčino jablko, zkusíte si ruční mlýnek na mouku a čeká vás atrakce v podobě skákacího hradu. Organizátoři z Hostince U Jiskrů lákají: „Na vše dohlédne čarodějnice Jarmilka a dvě kůzlata Matýsek a Rozinka. A jídla, která si budete moci poručit, jsou vskutku pohádková. Kojenecký guláš, nálož pro Otesánka nebo Adéla ještě nevečeřela.“

Na Vítkově Hrádku odhalí pamětní desku 

Vítkův Hrádek - Spolek přátel Vítkova Hrádku nechal vytvořit pamětní desku obnovitele hradu Petra Ziegrossera, jehož iniciativou se skutečně aktivovala snaha Vítkův Hrádek navrátit zpřístupnění veřejnosti v zachování historických hodnot naší země. Spolek přátel Vítkova Hrádku v původním znění Občanského sdružení pod vedením předsedy Miroslava Kovačičína pak aktivně pracoval na rekonstrukčních pracích, aby hrad odpovídal zejména staticky provozu turismu. Petr Ziegrosser však zemřel pár měsíců před samotným otevřením hradu veřejnosti po své obnově a nebylo mu dopřáno sledovat, že jeho vizionářský sen se jednou skutečně naplní. 
Slavnostní odhalení desky se koná v sobotu 30. 5. 2020 ve 14 hodin.