více >>

Hlavní výstava regionálního muzea přiblíží vznik republiky před 100 lety

Akce již skončila

Český Krumlov - U příležitosti 100. výročí ukončení první světové války a vzniku Československé republiky proběhne 17. 7. – 4. 11. 2018 v Regionálním muzeu v Českém Krumlově hlavní výstava sezóny s názvem „Od Velké války k republice“. Samotná výstava se bude věnovat období první světové války s důrazem na její konec, který vedl ke vzniku samostatné Československé republiky a formování národa. Připomene úlohu legionářů, kteří se zásadním způsobem podíleli na zrodu a obraně nového státu. Zmíněny budou také události na Českokrumlovsku, které vyhlášení republiky vyvolalo, především pak vznik župy Böhmerwaldgau 3. 11. 1918 a následný zásah československé armády. Návštěvníci budou moci shlédnout různé druhy prvoválečných uniforem a zbraní. Budou vystaveny unikátní kolorované fotografie ze západní fronty. Díky deníkům a korespondenci se podíváme na válečné události očima českých vojáků na straně legií i Rakouska-Uherska. Významnou část výstavy budou tvořit válečné plakáty Vojtěcha Preissiga a tři návrhy Františka Kupky na zástavu 1. pluku československého vojska ve Francii. Opomenuty nebudou ani osobnosti, které se zasloužily o vznik Československa. Nahlédneme také do domácností z počátku první republiky, včetně dobových oděvů. Nejen pro děti budou vystaveny hračky. Právě pro děti je toto téma velmi složité, proto bych ráda použila několik dílů z pořadu České televize Dějiny udatného českého národa, které se mu věnují a podávají ho velmi zdařile a především srozumitelně.

Otevřeno: úterý - neděle 9 - 12/12.30 - 17 hodin.

Plné vstupné: 50 Kč
Slevy: 25 Kč
Školní výpravy: 20 Kč
Rodinné vstupné: 100 Kč

od  17. 7.  (09:00)
do  4. 11.  (17:00)
Horní 152, Vnitřní Město, Český Krumlov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT