více >>

Kouzelný Krumlov 2019

Akce již skončila

Český Krumlov - Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci - to jsou každoroční oslavy příchodu jara a měsíce lásky v Českém Krumlově. Společné zdobení a stavění máje, výroba doplňků s čarodějnickou tématikou či vystoupení dětských souborů postupně během dne střídá slavnostní zapálení vatry a společné opékání buřtů. 
O slavnostním večeru nechybí čarodějnický rej, pálení čarodějnic či lampionový průvod. Na náměstí Svornosti nezapomeňte navštívit májový jarmark s tradičními řemeslnými výrobky.

Program: 

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY MĚSTA

► PROHLÍDKY PRO RODINY S DĚTMI 
• 27. 4. (SO) - 10:00 hod 
RENESANCE V KRUMLOVĚ ANEB SPĚCHEJ POMALU ZA TRUBAČEM A MEDVĚDEM 
Dozvíme se nejen o životě na dvoře posledních Rožmberků, ale také, co je to freska, sgrafito, atika či prampouch a naučíme se je v terénu poznávat. Seznámíme se s prací kameníků a jejich kamenickými značkami. Český Krumlov ale není jen živou učebnicí architektury a historie. Na fasádách domů, sochách a sousoších, ale i třeba na patnících najdeme obrazy a tajemná znamení, která nás přivádějí k zajímavým příběhům. Stačí se jen pozorně dívat. 
Sraz: na náměstí Svornosti před Infocentrem 

• 27. 4. (SO) - 14:00 hod 
OBJEVOVÁNÍ BAROKNÍ ZAHRADY ZÁMKU ČESKÝ KRUMLOV 
Při prohlídce zámecké zahrady se necháme obklopit krásou květin, stromů, keřů i stavbami. Budeme objevovat pravidla a zákonitosti, podle kterých zahradní architekti v době baroka zahradu tvořili, kaskádovou fontánu s velkolepou sochařskou výzdobou se zamilovaným příběhem, letohrádek Bellaria s bohatě malovanými pohledy do zahrad, a hudební pavilon, který býval skrytý uprostřed habrového bludiště. 
Sraz: před Zámeckou jízdárnou. Pro rodiče a děti od 8 let (programy NPÚ v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel). Délka programu: cca 90 minut. Rezervace a vstupenky od 1. 4. na www.ckrumlov.info/tickets nebo v Infocentru na nám. Svornosti - E: vstupenky@ckrumlov.info nebo T: +420 380 704 621 
VSTUPNÉ: ZDARMA 

► PROHLÍDKY MĚSTA S PRŮVODCEM (v češtině) 
28. 4. (NE) - 14:00 hod 
Sraz: na náměstí Svornosti před Infocentrem 
Počet osob na prohlídku: 2 skupiny po 35 osobách 
Délka prohlídky: cca 90 minut 
Rezervace a vstupenky od 1. 4. na www.ckrumlov.info/tickets nebo v Infocentru na nám. Svornosti - E: vstupenky@ckrumlov.info nebo T: +420 380 704 621 
VSTUPNÉ: ZDARMA

STUDENTSKÝ MAJÁLES - TÉMA: HISTORIE

V úterý 30. dubna od 10 do 13 hodin. I letos oslaví studenti gymnázia svůj svátek průvodem městem v kostýmech, tentokrát na téma HISTORIE. Majálesový průvod vyjde v 10.00 hodin od budovy gymnázia a projde po trase: Fialková – Chvalšinská – Budějovická brána – Latrán – I. zámecké nádvoří – zámecké schody – Lazebnický most – Dlouhá – Široká - Na louži – náměstí Svornosti – Pivovarské zahrady, kde proběhne prezentace jednotlivých tříd a jejich hudební vystoupení. Poté bude vyhlášen král a královna Majálesu pro rok 2019. 

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE V PIVOVARSKÝCH ZAHRADÁCH

V úterý 30. dubna. 

► 11.00 - 13.00 ► STUDENTSKÝ MAJÁLES 
Zakončení Majálesového průvodu a prezentace jednotlivých tříd a jejich hudební vystoupení. Poté bude vyhlášen král a královna Majálesu pro rok 2019. 
Pořádá: Gymnázium Český Krumlov 

► 14.00 – 19.00 ► DĚTSKÉ HRAVÉ ČARODĚJNICKÉ ODPOLEDNE 
Moderuje Petr Kronika. 
Hry a atrakce pro děti, tvořivé dílny a výroba drobných doplňků s čarodějnickou tématikou, malování, čarodějnické líčení a další zábava. 

► 14.00 – 19.00 ► KRUMLOVSKÝ VELETRH 
Aktivní program a prezentace českokrumlovských neziskových institucí, souborů, spolků, akcí, festivalů, projektů, škol. 

► 14:00 - 17:00 ► MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL – FOTOKOUTEK 
Pořiďte si májovou upomínku z Českého Krumlova v podobě originální fotografie od Musea Fotoateliér Seidel. Cena 50,- CZK/snímek. 

► 15.00 – 16.30 ► VYSTOUPENÍ DĚTSKÝCH SOUBORŮ 
V rámci odpoledního programu českokrumlovských dětských souborů se představí taneční soubory Domu dětí a mládeže v Českém Krumlově (15.00 – 15.20), taneční soubor MONKEY KRUMLIS (15.25 – 15.40), taneční soubor SOMNAKUNI ČERCHEŇ pracující pod hlavičkou Komunitního centra Rovnost - KoCeRo (15.45 – 15.55) a folklórní soubor JITŘENKA (16.00 – 16.15). 

► 16.30 – 17.00 ► SPOLEČNÉ ZDOBENÍ a STAVĚNÍ MÁJE 
účinkuje Folklórní soubor Růže Český Krumlov 

► 17.00 – 19.00 ► FESTIVAL ZUŠ 
V rámci podvečerní části programu se představí soubory českokrumlovské Základní umělecké školy v Českém Krumlově: Krumzušband - swingový a taneční orchestr ZUŠ Český Krumlov, řídí Pavel Hlaváč, zpěv Michaela Moučková a Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov, diriguje Pavel Havlík. 

► 19.00 ► ZAPÁLENÍ VATRY A PÁLENÍ ČARODĚJNICE 

► 20.00 - 22.00 ► ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA, speciální host CHARLIE McCOY (USA) 
Koncert české špičkové bluegrassové kapely v čele s Robertem Křesťanem. 
Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. 
www.druhatrava.cz 
Charlie McCoy je americký multiinstrumentalista, jeden z nejlepších a nejznámějších hráčů na foukací harmoniku v USA. V osmi letech začal hrát na foukací harmoniku, v patnácti založil vlastní kapelu, a v jednadvaceti měl pověst vyhledávaného a výborného studiového hráče. Několikrát také navštívil Českou republiku, a to většinou na pozvání členů skupiny Druhá tráva, se kterou také natočil živé album a hostoval na jejím albu. 

Spolupořadatelem koncertu je Vlašský dvůr Český Krumlov s.r.o. 

► 20.45 ► PŘÍCHOD LAMPIÓNOVÉHO PRŮVODU 

► 20.30 – 23.00 ► TAJEMNÁ STEZKA KLÁŠTERNÍ ZAHRADOU 
Letos se v rámci tajemné stezky klášterní zahradou můžete těšit na téma LOUTKOBRANÍ v podání oboru scénické tvorby SUPŠ sv. Anežky České. Součástí programu budou krátká loutková představení, projekce krátkého animovaného filmu či možnost vyrobit si vlastní originální loutku. Vychutnejte si zahrady i středověkou architekturu za svitu svící a užijte si tajemná zákoutí plná nejrůznějších překvapení! 
Místo: Klášterní zahrada a bývalý klášter minoritů, začátek trasy u bočního vchodu do klášterní zahrady z ulice Nové město. 
Vstup zdarma, vhodné pro rodiny s dětmi. 
Akce probíhá ve spolupráci se SUPŠ sv. Anežky České.

od  27. 4.  (10:00)
do  30. 4.  (23:00)
nám. Svornosti, Vnitřní Město, Český Krumlov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ