více >>

Lipenský mistr ve Skiareálu Lipno

Akce již skončila

Lipno nad Vltavou - V sobotu a neděli se mohou lyžaři zapojit do závodu Lipenský mistr, který se pojede ve všech základních disciplínách alpského lyžování – sjezdu, slalomu a obřím slalomu. Tento tradiční podnik se letos koná na Lipně již poosmé a za svou historii získal značnou popularitu.

Do závodu se mohou přihlásit jak malí závodníci, tak i zkušení borci z veřejnosti. Tradiční Lipenský Mistr, tedy OS, SG a SL 2.3. - OS (dvoukolový) + Lipenský letmák (SG) 3.3. - SL (dvoukolový) Kategorie - Masters (od 30 let výše), Open (16 - 29 let).

„Závod má každoročně výbornou účast. V minulosti zde startoval například i Kurt Hennrich, sjezdař z olympiády v Cortině d'Ampezzo v roce 1956. Letos by měl závody navštívit a trať zkontrolovat i Tomáš Bank, trenér dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké,“ upozorňuje mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek.

Partnery akce jsou Sitour a lyže Kästle, kteří věnovali hodnotné ceny pro vítěze. Značku Kästle před nedávnem koupil český podnikatel Tomáš Němec, který usiluje o navrácení těchto tradičních lyží na start Světového poháru. Příležitost otestovat jejich kvalitu budou mít lipenští hosté v průběhu celého víkendu. Na výstupu lanové dráhy Lipno Express na ně bude čekat 70 párů připravených k testu. V neděli proběhne také prezentace a testovačka značky K2.

od  2. 3.  (08:30)
do  3. 3.  (15:00)
Lipno nad Vltavou
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ