více >>

Markétská pouť v Horní Plané

Akce již skončila

Horní Planá - Jarmark, řemesla, muzika, šermíři… Třídenní Markétská pouť v Horní Plané opět nabízí bohatý program Ve dnech 12. až 14. července se v Horní Plané uskuteční tradiční Markétská pouť. Jako každý rok nabídne bohatý kulturní program, řemeslný trh, lidový jarmark, světské atrakce, střelbu z luku, kuše a děla, projížďky na koních a ponících, tvořivé dílny a další zábavu.
„Moc mě těší, že má naše pouť renomé přesahující region. Věřím, že i letošní ročník všechny občany a návštěvníky potěší. Program slibuje tři dny plné zábavy a přátelské pohody. Všechny zveme,“ říká starosta Horní Plané Jiří Hůlka.
„Slavnosti začnou v pátek, kdy v pivním stanu zahrají kapely Rock Band a Chlapi v sobě. Druhý den zahájíme už dopoledne, přičemž doporučit musím například vystoupení folklórního souboru Javor, večerní zábavu se skupinou Flám nebo koncert smíšeného sboru Musica Viva v kostele sv. Markéty. U kašny na náměstí se také uskuteční šermířské vystoupení a dvě dětské pohádky. V neděli přijde na řadu dechovka – už v 10 hodin dopoledne budou lidi bavit Babouci, které odpoledne vystřídá Malá kapela Pavla Havlíka,“ líčí ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Planá Lucie Roubínová. Součástí poutě bude poutní mše svatá k uctění sv. Markéty, která proběhne v neděli 14. července od 11.30 hodin. Podrobný program a další informace zájemci naleznou na webech www.sumava-lipno.eu a www.horniplana.cz.

od  12. 7.  (10:00)
do  14. 7.  (18:00)
Horní Planá
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ