více >>

Oskarová Roma ve filmáči

Akce již skončila

Český Krumlov - Hned dvakrát vám krumlovský filmový klub nabídne třemi Oscary (Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší zahraniční film) oceněné drama Alfonse Cuaróna ROMA z produkce Netflixu, které prostě musíte vidět na velkém plátně, a sice 20. března a 3. dubna od 19.30. Nenechejte si ujít tuto výjimečnou filmovou událost!

ROMA (Roma)
Mexiko, USA 2018, 135 minut
Režie: Alfonso Cuarón
Scénář: Alfonso Cuarón
Kamera: Alfonso Cuarón
Hrají: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Diego Cortina Autrey, Carlos Peralta, Marco Graf, Daniela Demesa, Nancy García García, Verónica García, Andy Cortés, Fernando Grediaga, Jorge Antonio Guerrero, Latin Lover, Kjartan Halvorsen

Zatím nejosobnější projekt oscarového režiséra a scenáristy Alfonsa Cuaróna (Gravitace, Potomci lidí, Mexická jízda), film Roma, sleduje dívku Cleo (Yalitza Aparicio), která pracuje v domácnosti středostavovské rodiny ve čtvrti Roma v Mexico City. Jako v propracovaném psaníčku ženám, které ho vychovaly, vzpomíná Cuarón na vlastní dětství a vytváří živý a procítěný portrét domácích konfliktů a společenské hierarchie v politickém chaosu 70. let.

3. 4.  (19:30–21:30)
Špičák 134, Český Krumlov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ