více >>

Stanislav Motl v Českém Krumlově představí dokument Bomba pro T. G. Masaryka

Akce již skončila

Český Krumlov - Ve čtvrtek 25. října navštíví Český Krumlov známý novinář a spisovatel Stanislav Motl. Zúčastní se promítání filmu Bomba pro T. G. Masaryka, na které následně naváže besedou. Akce se uskuteční v oddělení pro dospělé českokrumlovské městské knihovny od 18 hodin.

Dokument se vrací do roku 1921, kdy se TGM chystal na svou první velkou cestu na Moravu, Slovensko a tehdejší Podkarpatskou Rus. Na pomezí Slovenska a Podkarpatské Rusi na něho čekala skupina všeho schopných atentátníků.

Organizátorem akce je Informační centrum mládeže Český Krumlov, projektové pracoviště Centra pro pomoc dětem a mládeži, se kterým Stanislav Motl spolupracuje již několik let. Především studenti středních i základních škol se skrz jeho vyprávění vracejí k mnohdy pohnutým událostem minulého století. Veřejné promítání Bomby pro T. G. Masaryka je ale tentokrát určeno dospělým z řad široké veřejnosti.

Kapacita je 40 osob a vstupné je zdarma. Je nutné si místa předem zarezervovat na tel.: 739 363 374 nebo emailem: icm@icmck.cz

V dopoledních a odpoledních hodinách se uskuteční také dvě přednášky a promítání pro žáky ze ZŠ Větřní a ZŠ Za Nádražím Český Krumlov na téma holocaustu. Celý tento program uvádí ICM v rámci celoročního neformálně vzdělávacího projektu Multikulturní svět kolem nás.

25. 10.  (18:00–22:00)
Horní 155, Vnitřní Město, Český Krumlov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ