více >>

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2018

Akce již skončila

Český Krumlov - Svatováclavské slavnosti 2018 a Mezinárodní folklórní festival se konají na konci září v Českém Krumlově. 

Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky. 

Příjemnou atmosféru krumlovských Svatováclavských slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z večerní návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem.

Informace v infocentru na náměstí, telefon +420 380 704 622, e-mail: info@ckrumlov.info 

Program: 

SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK Svatováclavský jarmark Náměstí Svornosti 28.9. (PÁ) - 10.00 - 22.00 29.9. (SO) - 10.00 - 22.00 30.9. (NE) - 10.00 - 17.00

28. 9. (PÁ) - STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK (II. nádvoří) Schwarzenberská granátnická garda ► 8.30 - SCHWARZENBERGSKÁ GRANÁTNICKÁ GARDA - slavnostní ranní ceremoniál vztyčování gardových praporů na strážnici ► 8.30 – 9.00 - TROUBENÍ FANFÁR ZE ZÁMECKÉ VĚŽE 28. 9. (PÁ) - CHRÁM SV. VÍTA ► 18.00 - SVATOVÁCLAVSKÁ MŠE SVATÁ

28. 9. (PÁ) - NÁMĚSTÍ SVORNOSTI Schwarzenberská granátnická garda Spolektiv © Jirka Esser www.vysehrani.cz Epydemye - www.epydemye.cz moderují Jan Palkovič a Ivo Janoušek ► 16.00 - SCHWARZENBERSKÁ GRANÁTNICKÁ GARDA Předání portepee novým členům gardy a jejich uvedení do služby. Portepee jsou tradiční ozdobou granátnických šavlí ve slavnostních barvách města Český Krumlov a schwarzenberského rodu, modré a bílé. Předání portepee krumlovským granátníkům z rukou starosty města proběhne symbolicky v průběhu Svatováclavských slavnostní, jež mají v našem městě staletou tradici a o jejichž oživení se v době První republiky zasloužili právě schwarzenberští granátníci. Ceremonie bude zakončena společným zpěvem staré hymny země České, Svatováclavského chorálu, jenž je v Českém Krumlově pravidelně zpíván již od 17. století a je tak jedním ze symbolů našeho města. ► 16.30 – 18.00 - SPOLEKTIV Jihočeská kapela, která se věnuje výhradně zpívané autorské hudbě s prvky folku, rocku, šansonu a jazzu. Současné písničky Spolektivu jsou mnohem přímočařejší než ty z doby před dvaceti lety a pro současnou pětici muzikantů jsou doslova živou vodou, o kterou se rádi dělí s posluchači. Spolektiv hraje ve složení: Renata Švecová – zpěv a perkuse, Jarda Hnízdil – zpěv, kytara, akordeon, Martin Jančura – zpěv, kytara, perkuse, saxofon, Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor, Jirka Regásek – baskytary. www.spolektiv.cz ► 18.30 - OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ SLAVNOSTÍ A SETKÁNÍ PARTNERSKÝCH MĚST Zdravice starosty města Český Krumlov Dalibora Cardy a starostů partnerských měst Hauzenberg (Německo), Vöcklabruck (Rakousko) a Slovenj Gradec (Slovinsko). ► 18.40 – 20.00 - EPYDEMYE – KONCERT PRO KOTLINU k 100. výročí republiky Jihočeská skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají společenská, historická i existenciální témata. Kapelu Epydemye tvoří zpěváci a kytaristé Jan Přeslička a Mirek Vlasák a zpěvačka a kontrabasistka Lucie Vlasáková. www.epydemye.cz ► 20.30 – 22.00 - NEREZ & LUCIA Legendární skupina Nerez se vrací. Tentokrát se slovenskou zpěvačkou žijící v Praze Luciou Šoralovou v projektu NEREZ & LUCIA. Můžete se těšit na klasiku od původních Nerez, ale i horké novinky z chystaného alba z pera Lucie Šoralové a Zdeňka Vřešťála, který se spolu s Vítem Sázavským rozhodl pro obnovení Nerez právě po vyslechnutí autorských písní Lucie. "Připadá nám to jako takové malé déja vu, opět se předháníme v psaní novinek a opět jsme na to tři - ona a my dva. Moc se těšíme!" uzavírá Vřešťál.

28. 9. (PÁ) - MEZINÁRODNÍ FOLKLÓRNÍ FESTIVAL Mezinárodní folklórní festival ČK - roztančené město ► 16.00 - 18.00 - ROZTANČENÉ MĚSTO Účastníci Mezinárodního folklórního festivalu oživí svým tanečním uměním ulice a zákoutí historického centra Českého Krumlova (Seminární zahrada Hotelu Růže, Široká ulice, Klášterní dvůr). ► 19.00 - FOLKLORNÍ VEČER V RESTAURACI EGGENBERG – hrají muziky folklorních souborů, účastníků XVIII. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu Český Krumlov

28. 9. (PÁ) - PŘÍSTAVIŠTĚ PARKÁN - VOROPLAVBA RADKA ŠŤOVÍČKA Voroplavba Český Krumlov - ukázka modelu starého vltavského voru ► 10.30 – 19.00 - UKÁZKA MODELU STARÉHO VLTAVSKÉHO VORU K PLAVENÍ DŘEVA ► 10.30 – 18.30 - PRAVIDELNÉ VYHLÍDKOVÉ PLAVBY Plavby probíhají v časech: 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 18:30 hodin. Zpoplatněno. V ceně lodního lístku je občerstvení na voru. Lodní lístky je možné zakoupit v Infocentru na náměstí Svornosti nebo na prodejních místech společnosti - Horní 150, nebo Široká 53. Více na: www.voroplavba.cz, nebo tel.: 605 218 018.

28. 9. (PÁ) - KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV Řemeslné dílny v Klášterech Historický dřevěný kolotoč Jiří Havlík: Průvan krumlovských klášterů švestkové dobroty Mezinárodní folklórní festival ČK - roztančené město ► 10.00 – 18.00 - JARMARK A ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE Klášterní jarmark, otevřené řemeslné dílny i doprovodný program pro malé i velké! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč ► 10.00 – 18.00 - HISTORICKÝ KOLOTOČ NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE Vyzkoušejte zábavu králů na letošním sedmnáctém ročníků Svatováclavských slavností. Ručně ovládaný dřevěný kolotoč opět na Klášterním dvoře! Nabídka je zpoplatněna. ► 10.00 – 18.00 - JIŘÍ HAVLÍK: PRŮVAN KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERŮ Výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Jiří Havlík je svými díly nejenom fotografickými zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Za svou fotografickou tvorbu obdržel několik cen a odborných uznání. Ambit bývalého kláštera klarisek (vstup z Nádvoří klarisek). ► 12.00 – 17.00 - DOBROTY ZE ŠVESTEK NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE Kam na dobroty ze švestek? No přece do kláštera na švestkové knedlíky nebo povidlové koláče a buchty. Oblíbené klášterní koláčky a křupavé zelouše chybět nebudou. Tak hurá na Klášterní dvůr, než vám to ostatní snědí! Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč ► 17.00 – 18.00 - ROZTANČENÉ MĚSTO Účastníci Mezinárodního folklórního festivalu i v letošním roce oživí v pravidelných intervalech Klášterní dvůr svým tanečním uměním. ► 19.00 – 20.00 - KYTAROVÝ KONCERT V KŘÍŽOVÉ CHODBĚ MINORITSKÉHO KLÁŠTERA: RADEK INTERHOLZ A JINDRA ČAPEK Křížovou chodbu bývalého kláštera minoritů rozezní tóny skladeb klasické kytary v podání známých a oblíbených českokrumlovských hudebníků Radka Interholze a Jindry Čapka. 28. 9. (PÁ) - SLOUPOVÁ SÍŇ, I. ZÁMECKÉ NÁDVOŘÍ Pěvecký sbor Bellaria ► 11.00 - Dopolední matiné pěveckého sboru BELLARIA Český Krumlov Pěvecký sbor Bellaria Český Krumlov byl založen v roce 2016. Sbor vede Ing. Jana Eremiášová. V programu zazní skladby A. Dvořáka, L. Janáčka, Z. Lukáše, O. Gjeilo, W. A. Mozarta, lidové písně a další. Vstupné dobrovolné.

28. 9. (PÁ) - PROHLÍDKY ATRAKTIVIT Poutní areál na Křížové hoře Den lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni Muzeum Vltavínů Pohádkový dům Grafitový důl Kolektor ► POUTNÍ AREÁL NA KŘÍŽOVÉ HOŘE 13.00 – 17.00 - PROHLÍDKY AREÁLU 19.00 – 23.00 - SVATOVÁCLAVSKÁ NOC s působivým osvětlením a koncertem ► DOBRKOVICKÁ JESKYNĚ 10.00 - 17.00 - SVATOVÁCLAVSKÝ DEN LOVCŮ MAMUTŮ Tradiční setkání s pravěkými lovci v Dobrkovické jeskyni proběhne i letos 28. 9. 2018 na svatého Václava. Kromě vyprávění o výzkumu s ukázkami nálezů se vydáme na dalekou pouť časem a nahlédneme do života v jeskyni před desítkami tisíc let. Přijďte se s námi připravit na dlouhé období Ledového muže, ať si máte doma v jeskyni za dlouhých zimních večerů také o čem vyprávět! Více o programu na www.muzeumck.cz nebo na Facebooku. Pořádá: Regionální muzeum v Českém Krumlově. ► MUZEUM VLTAVÍNŮ 10.00 – 18.00 - PROHLÍDKY MUZEA VLTAVÍNŮ V Muzeu vltavínů prožijete celý příběh unikátních jihočeských drahokamů s vesmírným původem. Interaktivní expozice Vás provede od vzniku planet až po dnešní vesmírné katastrofy. Prohlédnete si nejkrásnější sbírku vltavínů a vlastníma rukama hodíte na zeměkouli ničivý meteorit. 50% SLEVA NA VSTUPNÉ ► POHÁDKOVÝ DŮM 10.00 - 15.00 - PROHLÍDKY POHÁDKOVÉHO DOMU Více než dvě stovky loutek jsou umístěny ve svém „přirozeném prostředí“. Loupežníci obývají šumavské lesy, vodníci pošťuchují utopence na dně Vltavy a účastníci jihočeské svatby navlékli tradiční šat. Do Českého Krumlova zavítali také Spejbl s Hurvínkem i doktor Faust a Kašpárek. Za shlédnutí stojí rovněž originál mechanického divadla z roku 1815 a mechanický model pouti. Ve stálé expozici je také vystavena tvorba kamenosochaře Petra Fidricha, mezi jehož zrealizované nápady dále patří nábytek na dvorku, bar nebo stojany na víno. 50% SLEVA NA VSTUPNÉ ► GRAFITOVÝ DŮL 12.00 - 15.00 - PROHLÍDKY PODZEMÍ GRAFITOVÉHO DOLU Časy prohlídek: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 hodin. Prohlídka dolu důlním vláčkem s odbornými průvodci včetně zapůjčení hornických oděvů, obuvi a ochranných pomůcek. V areálu dolu možnost občerstvení a posezení. Rezervace nutná, e-mail: grafitovydul@seznam.cz. Více informací o prohlídkách na www.grafitovydul.cz VSTUPNÉ ZDARMA PRO DĚTI ► HIGH FIVE POINT 10.00 – 20.00 - ALCHYMISTA – KRUMLOV ESCAPE GAME Ocitněte se s námi zpět v roce 1590 za vlády Viléma z Rožmberka. Pokuste se vyluštit sérii zábavných úkolů a hlavolamů a uniknout z laboratoře Alchymisty ve Vilémových službách. Originální českokrumlovská úniková hra - zorientujte se » nalezněte indicie » vyřešte hádanky » osvoboďte se! Nutná rezervace na telefonu 775 299 433. Více informací na www.alchymista-ck.cz (Dlouhá 98, vstup od nábřeží, vedle hotelu Dvořák) 50% SLEVA NA VSTUPNÉ ► KOLEKTOR POD MĚSTEM 10.00 – 16.30 - PROHLÍDKY KOLEKTORU Začátky prohlídek jsou: 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00 a 16.30 hodin. Prohlídka důlního díla pod částí historického centra města. Z bezpečnostních důvodů je kapacita jedné prohlídky omezena na 7 osob starších 15-ti let. Vchod z parkoviště P2 – Pod poštou. Důležité upozornění: Chladné prostředí okolo 10 °C, zákaz kouření a vstupu podnapilým osobám. Rezervace nutná v Infocentru nebo e-mail: vstupenky@ckrumlov.info, tel: 380 704 621

28. 9. (PÁ) - KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY MĚSTA S PRŮVODCEM Komentovaná prohlídka města Zahradní ateliér Egona Schieleho Komentovaná noční prohlídka města Den architektury 2018 ► 14.30 - 16.00 - PROHLÍDKA MĚSTA Historie města a budov, legendy… Kapacita max. 70 osob (2 skupiny) - ZDARMA Nutná rezervace od 1. 9. v Infocentru (nám. Svornosti) nebo na www.ckrumlov.info/tickets ► 13.00 – 15.00 - PROHLÍDKA JIŽNÍHO MEANDRU Na atraktivitě historické části Českého Krumlova má zásadní podíl jeho malebné rozložení ve smyčkách tří vltavských meandrů. Jižní meandr leží zdánlivě trochu stranou od obecně známých a turisticky hojně využívaných komunikačních „tepen“ středověkého centra města. V rámci prohlídky navštívíte: Museum Fotoatelier Seidel, Kapli svatého Martina, hudební pavilon, Městský park, zahradní ateliér Egona Schieleho, Synagogu. Kapacita max. 20 osob (1 skupina), poplatek 50 Kč / os. Nutná rezervace od 1. 9. v Infocentru (nám. Svornosti) nebo na www.ckrumlov.info/tickets ► 19.30 - 20.30 - KOSTÝMOVANÁ NOČNÍ PROHLÍDKA MĚSTA Legendy, pověsti, tajemné příběhy... Kapacita max. 35 osob (1 skupina) - ZDARMA Nutná rezervace od 1. 9. v Infocentru (nám. Svornosti) nebo na www.ckrumlov.info/tickets ► 15.00 – 20.00 - DEN ARCHITEKTURY ČESKÝ KRUMLOV 2018 V druhém ročníku DA odhlédneme od staveb v centru a podíváme se v rámci bezplatné architektonické procházky do staveb na periferii města. 15:00 sraz u Kina Luna Pořádá spolek KRUH, lokální koordinátor Filip Hermann.

29. 9. (SO) - NÁMĚSTÍ SVORNOSTI Mezinárodní folklórní festival ČK Setkání Václavů a Václavek Lakomá Barka moderují Jan Palkovič a Ivo Janoušek ► 10.00 - 20.00 - XVIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLÓRNÍ FESTIVAL Vystoupení folklórních souborů v pravidelných intervalech během celého dne. Účinkují: ASSOCIATION CULTURELLE SOLEIL D'OR (Alžír), Orgonina (Slovensko), VSPT Beskyd - Zubří „Stará garda“, Vizovjánek (Vizovice) a CM Ocún, Úsviťáček (České Budějovice), Jitřenka a Růže (Český Krumlov). ► 10.00 - 16.30 - REGISTRACE VÁCLAVŮ A VÁCLAVEK Registrace a podpis Václavů a Václavek v Pamětní knize Svatováclavských slavností v Infocentru. ► 17.00 - 17.30 - SETKÁNÍ VÁCLAVŮ A VÁCLAVEK Společné setkání a fotografování všech dorazivších Václavů a Václavek a vyhlášení výsledků. ► 20.30 - 22.00 - LAKOMÁ BARKA Dámská folková skupina z Českého Krumlova. Obsazení: Lucie Roubínová – kytara, zpěv, Lucie Sirová – housle, zpěv, Olga Kneiflová – zpěv, flétny, rytmické nástroje, Hana Havlíčková – zpěv, kytara, housle, flétny, Lenka Klimešová – kontrabas, zpěv.

29. 9. (SO) - PIVOVARSKÁ ZAHRADA Pivovarské slavnosti Zábavné odpoledne v pivovarských zahradách Hudební program v pivovarských zahradách Bryce Belcher ► 13.00 - 22.30 - PIVOVARSKÉ SLAVNOSTI Nabídka piv z produkce Historického pivovaru Český Krumlov včetně novinky -třináctistupňového SVATOVÁCLAVSKÉHO SVĚTLÉHO SPECIÁLU. Tradiční česká kuchyně v podání českokrumlovských kuchařů, posezení v pivním stanu. Pořadatel: Historický pivovar Český Krumlov, Gastrobar s.r.o. ► 13.00 - 19.00 - ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE S JEDNOTOU Hry pro děti o ceny a dárky od partnera akce, jímž je Jednota COOP družstvo spotřebitelů v Kaplici. ► 13.00 - 15.30 - ŠUMAVANKA Dechová hudba Šumavanka s kapelníkem Václavem Rožboudem přináší tradiční podání lidové hudby s tradičním obsazením orchestru. ► 14.00 - 19.00 - PREZENTACE KRUMLOVSKÉHO PIVOVARU Českokrumlovský pivovar pro Vás přichystal prohlídky svého zákulisí. Seznámíme Vás s tajemstvím výroby zlatého moku, který můžete i ochutnat, či si zakoupit něco na památku. Prohlídku můžete objednat u prezentačního stánku v pivovarské zahradě, nebo rezervovat na tel.: +420 739 639 449, e-mail: brolnikova@pivovarck.cz. Prohlídka je zpoplatněna, více informací na www.pivovarceskykrumlov.cz ► 16.00 - 17.00 - HUDEBNÍ PROGRAM PARTNERSKÝCH MĚST Charly Haidecker & Roland Fuchs - Vöcklabruck (A), Bayerische Bauern - und Beamtengesang - Hauzenberg (D) ► 17.30 - 19.30 - BRYCE´S BLUES Pravý americký blues-rock v podání kapely Bryce Belchera. ► 20.00 - 22.30 - FONTANELA Blues-rocková kapela z Velešína s rozsáhlým repertoárem vlastních i převzatých písní. Přijďte si zatančit, nebo jen tak poslechnout písničky Beatles, Deep Purple, Gary Moora, Vládi Mišíka, Lynyrd Skynyrd a dalších.

29. 9. (SO) - KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV Jarmark na klášterním dvoře Mezinárodní folklórní festival ČK - roztančené město švestkové dobroty Řemeslné dílny v Klášterech Joan Brehms ► 10.00 - 18.00 - JARMARK A ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE Klášterní jarmark, otevřené řemeslné dílny i doprovodný program pro malé i velké! Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč ► 10.00 - 18.00 - HISTORICKÝ KOLOTOČ NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE Vyzkoušejte zábavu králů na letošním sedmnáctém ročníků Svatováclavských slavností. Ručně ovládaný dřevěný kolotoč opět na Klášterním dvoře! ZPOPLATNĚNO. ► 10.00 - 18.00 - JIŘÍ HAVLÍK: PRŮVAN KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERŮ Výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Ambit bývalého kláštera klarisek (vstup z Nádvoří klarisek). ► 11.00 - 15.00 - ROZTANČENÉ MĚSTO Krátké taneční ukázky účastníků MFF na Klášterním dvoře. ► 12.00 - 17.00 - DOBROTY ZE ŠVESTEK NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE Kam na dobroty ze švestek? No přece do kláštera na švestkové knedlíky nebo povidlové koláče a buchty. Oblíbené klášterní koláčky a křupavé zelouše chybět nebudou. Tak hurá na Klášterní dvůr, než vám to ostatní snědí! Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč ► 13.00 - 18.00 - KAMARÁDI BRNO: DĚTSKÝ SVĚT A POHÁDKOVÁ ŠKOLKA Brněnští Kamarádi přiváží do Krumlova představení Pohádková školka (15.00, 16.00, 17.00 hod.) a interaktivní program Dětský svět (13.00 - 18.00 hod.) ► 19.00 - 23.00 - SVATOVÁCLAVSKÝ VEČER ŘEMESEL V KLÁŠTERECH Přijďte si spolu s klášterními řemeslníky vyrobit unikátní svatováclavské výrobky a prožijte společně nezaměnitelnou klášterní atmosféru v osvětlené Řemeslné uličce! Těšit se můžete na kováře, sklářku, hrnčíře, brašnáře, knihaře a další! Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč ► 21.00 - DERNISÁŽ VÝSTAVY JOAN BREHMS (1907-1995) - ARCHITEKT / SCÉNOGRAF / MALÍŘ Přijďte se k nám do kláštera rozloučit s výjimečnou výstavou shrnujícího díla všestranného umělce Joana Brehmse (1907-1995), který je známý především jako autor konceptu Otáčivého hlediště. Velký sál a Seminární místnosti, omezená kapacita, možnost rezervace v Návštěvnickém centru.

29. 9. (SO) - KLÁŠTERNÍ ZAHRADA Zahradní degustace vín ► 12.00 - 21.00 - ZAHRADNÍ DEGUSTACE VÍN Podzimní ochutnávka vín s pozvánkou na Festival vína, který se koná již tradičně v termínu od 26. 10. do 30. 11. 2018 v Českém Krumlově. Ochutnáte okolo 60 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Itálie, Německa, Černé Hory. Degustace jednotlivých vzorků vína probíhá formou placených žetonů, které si můžete zakoupit na místě. Pořádá: Festival vína Český Krumlov (Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond). Více informací naleznete na www.festivalvinack.cz

29. 9. (SO) - SEMINÁRNÍ ZAHRADA U HOTELU RŮŽE Mezinárodní folklórní festival ČK - roztančené město ► 10.00 - 16.00 - MEZINÁRODNÍ FOLKLÓRNÍ FESTIVAL Krátké taneční ukázky, prezentace účastníků Mezinárodního folklórního festivalu ► 17.00 – 18.00 - BENGA ČAVE Vystoupení českokrumlovského romského tanečního souboru pod vedením Josefa Touška a Kristýny Touškové. ► 18.30 – 19.30 - AMARE ROMANE ČAVE Vystoupení českokrumlovského romského tanečního souboru pod vedením Roberta Kotlára

29. 9. (SO) - PŘÍSTAVIŠTĚ PARKÁN - VOROPLAVBA RADKA ŠŤOVÍČKA Voroplavba Český Krumlov - ukázka modelu starého vltavského voru Nálodní divadlo - voroplavecké loutkové divadlo Vyhlídkové plavby s Václavem (Václav Chalupa) ► 10.30 - 19.00 - UKÁZKA MODELU STARÉHO VLTAVSKÉHO VORU K PLAVENÍ DŘEVA ► 10.30 - 18.30 - PRAVIDELNÉ VYHLÍDKOVÉ PLAVBY NA VORU S „NÁLODNÍM DIVADLEM“ Plavby probíhají v časech: 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 18:30 hodin. Voroplavecké loutkové divadlo nabídne hry o historii Českého Krumlova, Českého království a Voroplavby na Vltavě. Zpoplatněno. ► 11.30 - 15.30 - PRAVIDELNÉ VYHLÍDKOVÉ PLAVBY S VÁCLAVEM Plavby probíhají v časech: 11:30, 13:30, 15:30 hodin. Voroplavba s olympijským medailistou ve veslování a účastníkem vzpomínkové plavby po stopách vltavských plavců (vorařů) v roce 2018 Václavem Chalupou. Zpoplatněno. ► 21.00 - SVATOVÁCLAVSKÁ VEČERNÍ PLAVBA NA VORU Zpoplatněno. V ceně lodního lístku na všechny uvedené plavby je občerstvení na voru. Lodní lístky je možné zakoupit v Infocentru na náměstí Svornosti nebo na prodejních místech společnosti - Horní 150, nebo Široká 53. Vice na: www.voroplavba.cz, nebo tel.: 605 218 018.

29. 9. (SO) - SVATOVÁCLAVSKÝ VEČER OTEVŘENÝCH MUZEÍ A GALERIÍ Egon Schiele Art Centrum Regionální muzeum Český Krumlov Joan Brehms Expozice konírny - Státní hrad a zámek Český Krumlov Museum Fotoatelier Seidel expozice otevřeny 19.00 - 23.00 hod ► EGON SCHIELE ART CENTRUM Výstava POHLED ŽENY: Marie Blabolilová (*1948), Magdaléna Chaya Rajnišová (*1958), TOYBOX, Eva Išková Prokopcová (*1948), Anna Macková (1887-1969), Ikuko Miyazaki (*1954), Bernadette Huber (*1962), Kateřina Šedá (*1977) ► REGIONÁLNÍ MUZEUM ČESKÝ KRUMLOV Výstavy: Osmašedesátý v Českém Krumlově a okolí, Vladimír Boudník - závěrečná tvorba z roku 1968, Od velké války k republice, stálá expozice: keramický model Českého Krumlova, Historický obraz Českokrumlovska od pravěku do konce 19. století, Barokní jezuitská lékárna ► KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV Výstava JOAN BREHMS (1907-1995) - ARCHITEKT / SCÉNOGRAF / MALÍŘ představuje Joana Brehmse jako osobnost všestranného umělce (1907-1995), který je známý především jako autor konceptu Otáčivého hlediště. ► STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK ČESKÝ KRUMLOV Konírna a sedlovna - expozice kočárových a saňových zápřahů (V. zámecké nádvoří), občerstvení s vyhlídkovou terasou otevřeno. Zákaz vstupu podnapilým osobám, děti do 15 let pouze s doprovodem dospělé osoby. ► MĚSTSKÁ KNIHOVNA V ČESKÉM KRUMLOVĚ Noc v knihovně: netradiční prohlídka noční knihovny včetně historických sálů Prelatury s výkladem. „Když se psalo TGM“ (studovna) - přijďte si poslechnout koláž z textů F. Rady a K. Čapka. Dozvíte se zajímavosti o Tomáši Garrigue Masarykovi i o životě za 1. republiky v Českých Budějovicích ► MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL Komentované prohlídky: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 hod. Kapacita 20 osob na prohlídku. Rezervace nutná (od 1.9.2018) - tel.: +420 736 503 871, info@seidel.cz, www.seidel.cz, na místě bez záruky. MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL Termín Od - Do 29.09.2018 - 30.09.2018 (So-Ne) Fotografování v Museu Fotoateliér Seidel ► 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.00 SVATOVÁCLAVSKÉ FOTOGRAFOVÁNÍ Zažijte fotografování v secesním fotoateliéru okořeněné vůní podzimu a získejte jedinečnou fotografii do vašeho rodinného alba. Zpoplatněno - fotografování bez prohlídky: 200 Kč, každý další snímek: 100 Kč, fotografování s prohlídkou: za běžné vstupné + 50 Kč Rezervace nutná (tel.: +420 736 503 871, info@seidel.cz, www.seidel.cz) - od 1. 9. 2018

od  27. 9.  (08:00)
do  30. 9.  (22:00)
náměstí Svornosti, Vnitřní Město, Český Krumlov,…
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ