více >>

Výstava o indiánech v Regionálním muzeu

Akce již začala

Český Krumlov – Indiáni, když historie ožívá, to je hlavní výstava Regionálního muzea, která začne 18. 6. v 18 hodin a potrvá až neděle 13. 10. O hudební doprovod se postará euro-indiánské hudební uskupení WANBLI OHITIKA, jejichž tradiční písně prérijních indiánů se postarají o správnou atmosféru a přenesou nás na Velké pláně 19. století. K dokreslení atmosféry přispějí kresby a knižní ilustrace Davida Jana Žáka.

Výstava přibližující život lovců bizonů a válečníků z Velkých plání v období 1840 – 1880. K vidění budou repliky indiánských zbraní, oděvy a mnoho dalšího. Součástí výstavy bude pro děti připravena indiánská herna. V doprovodném programu nebudou chybět zajímavé přednášky a workshopy. Od 18. června do 13. října 2019. OTEVÍRACÍ DOBA Út - Ne: 9:00 - 17:00 Plné vstupné 60 Kč, Slevy 30 Kč, Školní výpravy 30 Kč, Rodinné vstupné100 Kč.

Sály přízemí Regionálního muzea v Českém Krumlově pomyslně promění v prérie amerického západu 19. století. Cílem výstavy „Indiáni – když historie ožívá“ je snaha o přiblížení každodenního života původních, indiánských obyvatel Severní Ameriky, a to od jejich příchodu na Velké pláně, až po dramatický konec jejich svobodného životního stylu. Návštěvník bude mít možnost seznámit se především s materiální kulturou indiánů z Velkých plání, a to např. mužskými a ženskými oděvy, jejich zdobením a zbraněmi. Jedním z mnoha lákadel pro návštěvníky bude i rozměrné teepee postavené v prostorách před muzeem a jeho zmenšená, zařízená a zabydlená varianta přímo ve výstavních sálech. Výstava bude slavnostně zahájena v úterý 18. 6. 2019 v 18:00 v Regionálním muzeu v Českém Krumlově. Výstavu doprovodí tematicky zaměřené přednášky a workshopy. Samozřejmě nezapomínáme ani na malé návštěvníky, kteří jistě ocení interaktivní indiánskou hernu, jejíž součástí bude také tvořivá dílna a lovecká stezka. Regionální muzeum v Českém Krumlově srdečně zve návštěvníky ke zhlédnutí této výstavy a těší se na společné setkávání na Velkých pláních severní Ameriky a při tematických přednáškách a workshopech.

od  18. 6.  (18:00)
do  13. 10.  (17:00)
Horní 152, 381 01 Český Krumlov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ