Sobota 8. února 

V sobotu 8. února můžete zajet do Rájova. Sraz masek je tam ve 12 hodin před hostincem Na Kovárně. Přijďte svojí účastí podpořit tuto veselou tradici. Odměnou Vám bude nespočet dobrot v pevném i tekutém stavu od místních obyvatel. Masopustní merenda s hudbou proběhne v hostinci Na Kovárně od 17 hodin.

8. loučovický masopust vypukne v sobotu ráno v Loučovicích. Právo koledovati bude žádáno v 8.15 hodin před obecním úřadem. Po celý den se bude tančit a zpívat, večer se všichni setkají na taneční zábavě v kulturním domě. Napečte koblihy, nachystejte něco malého na zub, připravte frťánky, drobné, vydejte se do ulic. Pojďte mezi nás nechat si zazpívat a zatančit kolečko.  

Obec Horní Dvořiště a Masopustní sdružení Dolní Dvořiště pořádájí Hornodvořišťský masopust také v sobotu 8. 2. Program: 13.00 Zahájení koledy před OÚ; 13.30 Masopustní koleda obcí - náves, Nádražní ulice, Česká ulice; 17.00 Přesun koledníků na Maškarní bál do sálu na nádraží; 18.00 k tanci a poslechu hraje Jihočeská muzika; 21.00 Hraje BIG (bejvalej IGE-LIT).

Sraz na masopust v Lipně nad Vltavou je v 9 hodin v horní části obce Lipno nad Vltavou v domě č.p. 37 (obecní dům). Mezi 10.30 až 10.45 bude přesun k obecnímu úřadu dolů, kde požádá Hejtman a Rychtář o povolení pana starostu masopust provádět. Po získání práva bude následovat pár tanečních koleček pro přítomné a samozřejmě pana starostu. Poté se masopustní průvod vydá na společné veselí obcí, které bude zakončeno na Loděnici Lipno nad Vltavou masopustní zábavou, cca v 19:00 hod, kam jste srdečně zváni. 

Od 20 hodin je masopustní zábava v Loděnici Lipno, na kterou je vstup zdarma. Hraje Pajzl Band. 

Sobota 15. února

Na Kaplický masopust se můžete zajet podívat v sobotu 15. února v 9 hodin na náměstí, kam dorazí průvod, v 9.30 tam vystoupí vojenský historický klub, hrají Staropražští pardálové. V 19 hodin vypukne ve Slovanském domě věneček.
Tradiční Rožmitálský masopust je také v sobotu 15. 2. V 9 h bude zahájena koleda a žádání o povolení u starostky, obchůzka koledy obcí je do 18 hodin a v 19 hodin začíná masopustní zábava v kulturním sále obce.
Masopustní průvod projde také od 9 h v Plešovicích.

Masopust v Černé v Pošumaví začíná v 8.00 u obecního úřadu a končí v 16.30 h u obecního úřadu. Doprovází Šumavanka.  

V sobotu 15. února od 9 hodin se masopust koná také v Plešovicích. Sraz masek na plešovické návsi. Pořádá ho Sbor dobrovolných hasičů v Plešovicích. 

Obec Rožmitál na Šumavě a rožmitálští koledníci Vás všechny zvou na 13. ročník Rožmitálského masopustu za účastni Masopustního sdružení Dolní Dvořiště a masopustních nadšenců z Rožmitálu, který vypukne také 15. února, a to v 9 hodin, kdy je zahájení koledy a žádání o povolení u starostky obce, od 9.15 až do 18 hodin bude obchůzka koledy obcí, v 19 hodin začíná masopustní zábava (kulturní sál obce), věneček 1, věneček 2, pohřbívání masopustu, volná zábava.

Sobota 22. února 

Velkolepý Hornoplánský masopust vypukne ráno v sobotu 22. února, zakončen bude tradičním „střílením medvěda“ a samozřejmostí je i večerní maškarní tancovačka v sále KIC. Sraz účastníků je v 8 hodin u rodného domu Adalberta Stiftera.

Masopustní průvod v Srníně pořádá tamní SDH. Sraz masek je v sobotu 22. února v 9 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Začátek průvodu je v 9.20. Příprava masopustu se koná v neděli 9.2. v zasedací místnosti od 18.30 hodin. 

Staročeská masopustní koleda v Besednici vyráží už v 8 hodin ráno u restaurace U Martínka. Od 19 hodin bude v sále restaurace „U Martínka“ hrát kapela Netolička. Večer věneček. Zve hejtman koledy Jan Zeman. 

Staročeská koleda se koná i v Benešově nad Černou. Koledníci vyjdou ráno (7.30­ až 8.00). Kolednice (ženská koleda) vyrazí kolem jedenácté hodiny na trasu: od p. Vackové, bílý dùm a k r. Ottenschlägerù, r. Opelkova, ZTV, rodiny Čermákových, lesácké bytovky, bytovky č. 113 a čp. 115, celou Rafandu, a po bytovku čp. 349. Koledníkům ušetří čas a tak dojde  na setkání obou koled na náměstí okolo 17. hodiny. Večer od 19.00 hodin začíná zábava na sále hotelu Černá v Benešově na Černou. Po celý den bude otevřený bufet na náměstí. 

Masopust v Hořicích na Šumavě bude zahájen v 8 hodin na náměstí, setkání koled v 16 hodin tamtéž. Od 20 hodin se koná v KD Masopustní zábava a v 21 hodin bude zakončení masopustu. K tanci a poslechu hraje TAKTON. Vstupné je 100 Kč. Pro všechny bude připravena bohatá tombola. 

Masopust v Přídolí vypukne v 9 hodin ráno na návsi u pranýře.

Staročeská koleda v Soběnově odstartuje v 7.30 od hospody, obchůzka osad a obce. Okolo 17 hodin bude příchod do KD a večerní program s věnečkem a půlnočním rozvedením kola. 

Ve Větřní masopustní průvod vychází v 10 hodin od budovy Měského úřadu.

SDH Brloh srdečně zve na 22. února k hasičárně na 13. hodinu. Sraz masek je o hodinu dřív.

Krumlovský Masopust 2020

Pestrobarevný průvod masek, pouliční kejklíři a muzikanti, dobré jídlo a pití, výroba masopustních masek - tradiční masopustní veselí zažijí obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova od soboty 22. do úterý 25. února.

Krumlovský masopust odstartuje v sobotu 22. února v Klášterech Český Krumlov. Zde můžete po celý den nejen ochutnávat tradiční slané i sladké masopustní pochutiny, navštívit masopustní jarmark s prasetem a hudbou, která neodmyslitelně patřila k jarmarkům, ale dát i průchod vlastní fantazii a tvořivosti. Přijďte si v rámci masopustního tvoření společně s vašimi dětmi vyrobit nejrůznější maškarní masky, ale třeba i rytmické nástroje, a zapojte se pak do úterního masopustního průvodu!

Sobotní program pokračuje masopustním veselím v restauraci krumlovského pivovaru. Těšit se můžete na ochutnávku zabijačkových specialit i masopustního pivního speciálu. Masopustní dobroty si budete moci na místě také zakoupit a odnést si s sebou domů. Je připraveno i opékání buřtů na pivovarském dvorku. Masopustní atmosféru v pivovarské restauraci doplní hudební produkce, která vyvrcholí večerním koncertem Bryce Belchera od 20:00 hod.

Bohatý masopustní program bude letos pokračovat i v neděli 23. února, kdy českokrumlovský dětský folklórní soubor Jitřenka připravil oblíbenou růžičkovou koledu z regionu Doudlebska. Koleda projde od Městského divadla přes náměstí Svornosti až do Klášterů.

Tradiční masopustní průvod masek vyrazí od ZUŠ v Kostelní ulici v úterý 25. února v 16.00 hod., kde jej zahájí požehnáním českokrumlovský prelát Václav Pýcha, následovat bude povolení ke koledě od starosty Dalibora Cardy. Průvod dále projde ulicemi historického centra města až do Klášterní zahrady a zpět. Žáci Základní umělecké školy Český Krumlov společně se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, muzikanty, výtvarníky a občany města Český Krumlov se budou na mnoha zastaveních v centru města představovat různorodým programem a koledováním. Letošní již čtrnáctý ročník průvodu nese název "Pohostinné setkání" a je inspirován turismem a vším, co přináší - pohostinnost i přesycenost, nadšení i únavu, setkávání i míjení. Můžete se těšit na řadu vystoupení vycházejících z našich tradic, ale i na ukázky kultury exotičtější. Žáci výtvarného oboru ZUŠ připravili 40 nových masek. Studenti a pedagogové SUPŠ sv. Anežky České zase přichystali představení na téma Tanec smrti. K vidění bude i mnoho masek z předchozích ročníků.

Masopustní polévka pro ICOS v Českém Krumlově. Cílem této dobročinné akce je se potkat, užít si společnou chvíli, ochutnat skvělé polévky a zkusit vybrat 50 tisíc Kč. Dobrovolníci pod Dobrovolnickým centrem ICOS věnují stovky a stovky hodin svého volného času druhým. Pravidelně docházejí do domovů pro seniory, nemocnice, dětského domova, věnují se dětem s nejrůznějšími problémy, připravují desítky vzdělávacích a poznávacích akcí pro naše starší spoluobčany. Každý rok zhruba 60 mladých i starších dobrovolníků pomáhá v regionu tam, kde je potřeba.