Ve Velešíně dopadla dvě hlavní uskupení vyrovnaně. Po šesti mandátech v patnáctičlenném zastupitelstvu mají Náš Velešín – město pro život v čele se současným starostou Petrem Vágnerem, a také SNK PRO ROZVOJ MĚSTA VELEŠÍN v čele s místostarostou Jiřím Růžičkou. Po jednom mandátu obdrželi Svobodní, V.R.A.T.A. 2022 a KDU-ČSL. Nejvíc hlasů, 705, dali voliči Petru Vágnerovi a 700 Karlu Kleinovi z SNK PRO ROZVOJ MĚSTA VELEŠÍN i 680 Jiřímu Růžičkovi. Ve Velešíně se tedy pravděpodobně starosta nezmění.

Ve Vyšším Brodě však ano. Ve volbách zde zvítězila opozice v podobě PERSPEKTIVY s Jindřichem Hanzlíčkem v čele. PERSPEKTIVA se nyní raduje ze zisku osmi mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu. Sdružení STAN, které vede místostarosta Jan Straka a na druhé pozici za ním je dlouholetý starosta Milan Zálešák, obdrželo pět mandátů. Jeden mandát náleží KDU-ČSL a jeden mandát má také ženské uskupení VIZE 2020.

Sečtení hlasů v Rožmberku nad Vltavou ukazuje, že další vývoj ve vedení města bude zajímavé sledovat. Do voleb se totiž v čele svého uskupení ROŽMBERK PLUS opět zapojila bývalá starostka Lenka Schwarzová, kterou zastupitelé v listopadu roku 2020 odvolali z funkce z důvodu, že údajně obchází zastupitelstvo a se zastupiteli nekomunikuje. ROŽMBERK PLUS nyní v sedmičlenném zastupitelstvu získalo tři mandáty, po dvou mandátech pak PRO ROŽMBERK v čele se starostou Bohuslavem Čtveráčkem a uskupení SNK Rožmberk – Přízeř vedené Veronikou Krotkou. Nejvíc hlasů od voličů, a to 62, obdržel Bohuslav Čtveráček, ale hned za ním 61 hlasů Lenka Schwarzová.

Ve Větřní podle očekávání zvítězila ČSSD s lídrem a starostou města Antonínem Krákem. V sedmnáctičlenném zastupitelstvu získala sedm pozic. Tady bude složení zastupitelů poměrně pestré. Čtyři budou z NEZÁVISLÝCH vedených Jaroslavem Vojtíškem, tři dostane Volba změny, po jednom KSČM, SNK – Společně pro Větřní a ODS.