Podle mluvčího jihočeských policistů Milana Bajcury byl klidný i druhý volební den. "Nemáme hlášené žádné incidenty," potvrdil. Volební účast se podle krajské volební koordinátorky Věry Markové pohybuje kolem padesáti procent. "V případě malých obcí je vyšší, naopak města mají účast nižší a celkový souhrnný výsledek se předběžně pohybuje na úrovni kolem 55 %," sdělila.

Výsledky komunálních voleb najdete najdete ZDE>>>

Jako první na Krumlovsku měli sečteno ve Zvíkově. Volební účast tam byla 72,37 %, hlasovalo 55 ze 76 voličů. Zvoleni jsou Leoš Anděl, Roman Došek, Ladislav Crkva, Miroslav Tůma a Lenka Pešlová (všichni Za Zvíkov) a dále Václav Krnínský a Martin Ondřich (oba KDU-ČSL).

Výsledky senátních voleb v obvodu č. 10 najdete ZDE>>>

Do voleb šla znovu i odvolaná starostka Rožmberka

Sečtení hlasů v Rožmberku nad Vltavou ukazuje, že další vývoj ve vedení města bude zajímavé sledovat. Do voleb se totiž v čele svého uskupení ROŽMBERK PLUS opět zapojila bývalá starostka Lenka Schwarzová, kterou zastupitelé v listopadu roku 2020 odvolali z funkce a na to konto sepsala část obyvatel zastupitelům protestní petici proti tomu kroku. Její uskupení ROŽMBERK PLUS nyní v sedmičlenném zastupitelstvu získalo tři mandáty, po dvou mandátech pak PRO ROŽMBERK v čele se starostou Bohuslavem Čtveráčkem a uskupení SNK Rožmberk-Přízeř vedené Veronikou Krotkou. Nejvíc hlasů od voličů, a to 62, obdržel Bohuslav Čtveráček, ale hned za ním 61 hlasů Lenka Schwarzová. 

Starostou už 32 let

Dolní Třebonín má raritu. Starostu, který vede obec už 32 let s jednou čtyřletou přestávkou a do čela kandidátky STAN se ve svých 70 letech postavil i pro letošní volby. Také letošní komunální volby vyhráli s velkým náskokem STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, za které kandidoval. Získali 48,42 procenta hlasů. Vzhledem k tomu, že Pavel Ševčík opět získal největší počet referenčních hlasů, bude starostovat nejspíš dál. 

Věžovatá Pláně se opět pyšní vysokou účastí a odpovědností voličů

Voliči ve Věžovaté Pláni opět nezklamali. Věžovatá Pláně je tradičně vesnice s nejvyšší volební účastí na Českokrumlovsku. Při minulých komunálních volbách tam k volebním urnám přišlo 88,03 procenta voličů. Letos to bylo o něco méně, ale přesto je účast 84,3 procenta úžasná. Tady o hlasy usilovali tři uskupení a vyhrálo KDU-ČSL. Obec není velká, má 121 voličů.

Největší přebírací místo na jihu Čech je v Českých Budějovicích, které má na starosti 176 okrsků. Druhé největší místo se 113 okrsky je v Táboře. Třetí je přebírací místo v Jindřichově Hradci se 104 okrsky. Naopak nejmenší přebírací místa se čtyřmi okrsky jsou v Českých Velenicích a Horní Plané.

Specialitu měli také v Soběnově, kde už je ohledně zastupitelů jasno.Ve volbách kandidovalo devět lidí do sedmičlenného zastupitelstva, avšak každý sám za sebe. Jejich jména jsou po sečtení již daná. Jsou to František Ertl, Michael Řepa, Josef Šedivý, Josef Čabela, Roman Grznárik, Jaroslav Prommer a Lucie Finková. Nejvíc hlasů 102,17 získal dosavadní starosta Josef Čabela. Také tady chodí hodně voličů k volbám, i když letos jich bylo o něco méně než před čtyřmi roky. To byla volební účast 73,38 procenta, zatímco nyní 69,49 procenta.