Areál se dvěma stagemi bude v pátek otevřen už od půl čtvrté. O hodinu později se představí na O2 stagi kapela Klokain, výherce facebookové talentové soutěže Zahraj si s kapelou na festivalu Hrady CZ, která zvítězila mezi 70 uchazeči. Po ní následuje Ivan Mládek a Banjo Band, dívčí kapela The Agony nebo oblíbená kapela Monkey Business. Na vedlejším pódiu Kooperativa Zelená stage odstartuje program v 17 h skupina Horkýže Slíže, které v 19 h vystřídá kapela Pipes and Pints. Vystoupí také Marpo a Troublegang nebo hardrockový nářez skupiny Škwor. Ve 21 h vypukne oblíbený hradní karneval a budou vyhlášeny nejlepší masky.

Jak k hradu
Při příjezdu od Českého Krumlova odbočíte z hlavní silnice č. 160 v obci Nahořany doprava na silnici č. 1622 a následně u Malšína uhnete doleva na silnici č. 1602, po které přes obec Přízeř přijedete až na parkoviště u festivalového areálu. Při cestě z opačného směru od Vyššího Brodu pojedete opět po silnici 3. třídy č. 1623 přes Hrudkov, která vás dovede až na parkoviště u festivalového areálu.

Protože festival české hrady spolupracuje s Národním památkovým ústavem, můžete se v sobotu se vstupenkou podívat zdarma na prohlídkové okruhy hradu Rožmberk nad Vltavou.

Pro zájemce je připravena fotosoutěž. Organizátoři vysvětlují: „Stačí přijít na festival, nahrát fotku z festivalu do galerie na www.ceskeamoravskehrady.cz a být originální. Autoři nejlepších fotek získají skvělé ceny.“

V sobotu vás na O2 stage čeká například od 12 h Tomáš Klus, po něm následuje Lenny a metaloví Hentai Corporation. V 18 h vystoupí kapela Jelen, po ní Pražský výběr a skupina Mandrage. Na Kooperativa zelená stage uvidíte třeba v 13 h duo Slza. Kromě něho zde vystoupí Vypsaná Fixa, Visací zámek, Majk Spirit, Rybičky 48 a Divokej Bill.

Návštěvníci mohou letos využít téměř hotelový komfort v rámci tzv. VIP kemp PLUS. Nemusíte si brát vybavení na noc, na místě budou k dispozici postavený stan s karimatkami a spacáky. V areálu nebude chybět wi-fi, najdete tam dokonce i bankomat, půjčíte si powerbanky na dobití telefonů nebo si stáhnete aplikaci s mapou areálu. Sprchy, splachovací toalety, obchod s potravinami jsou ve VIP kempu samozřejmostí. Vybrat si můžete i méně komfortní, avšak typicky festivalové stanové městečko zdarma.

Pokud chcete jet do Rožmberku nad Vltavou autem, čeká vás změna urychlující dopravu. Přes Rožmberk nad Vltavou se autem vůbec jezdit nebude. Silnice z města na hrad bude určena pouze pro pěší.