Jde o setkání tria známých cestovatelů Jiřího Kolbaby, Miloslava Stingla a Rudy Švaříčka od 14 do 18 hodin. Besedu doplní diashow na plátně 10 x 3 metry. Vstupné v předprodeji v infocentrech v Českém Krumlově stojí 250 Kč, na místě 350 Kč, děti, studenti a senioři nad 65 let 150 Kč.

MILOSLAV STINGL (1930)
Je cestovatel, etnograf, vědec a spisovatel, jeho život a dílo patří k nejpozoruhodnějším příběhům dvacátého století. Zažil blokádu Kuby, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, ovládá 17 světových jazyků a dialektů. Podnikl 14 cest kolem světa, navštívil 150 zemí, na cestách strávil přes 20 let.

Své výzkumy uveřejnil ve 43 knihách, jež vyšly v 35 jazycích, ve 240 vydáních v nákladu převyšujícím 17 milionů výtisků.

Nikdo před ním ani po něm nic podobného na cestovatelském a spisovatelském poli nedokázal.

Také je náčelníkem severoamerický indiánského kmene Kikapú.

JIŘÍ KOLBABA
Cestovatel a fotograf vyjíždí už čtvrtstoletí na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa.

V Česku i zahraničí organizuje tematické fotovýstavy o krásách světa, vydává knihy a kalendáře. Populární jsou cestovatelovy besedy, diashow a častá vystoupení v elektronických médiích.Velmi oblíbený je jeho mnohaletý každodenní pořad na Rádiu Impuls.

RUDOLF ŠVAŘÍČEK
Energický dobrodruh, dává přednost zážitkům před vzpomínkami. Nuda ničím nepřekvapí… Normal is boring!

Pořádá festival GO kamera Brno, v národním muzeu v Praze organizuje Cestovatelské středy, po celé ČR pořádá přednášky a výstavy Šangri-la, Afrika, Tajemná Indonésie atd…Spoluautorem expozic v pražské ZOO. Vydává knihy, je spoluautorem Cestománie. Majitel cestovní kanceláře Livingstone.